Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Przygotuj swoją kuchnię na święta!

Przygotuj swoją kuchnię na święta!

Baza porad North.pl - lifestyle 2

Święta to szczególny czas. Spędzony z rodziną i najbliższymi. Ale to też czas intensywnych przygotowań do świąt. Widać to na każdym kroku, choćby w marketach i centrach handlowych. Przygotowujemy się do tych dwóch dni na wielu różnych płaszczyznach – porządkujemy domy, szafy, robimy zapasy kuchenne. Ale czasem zapominamy, że w kuchni nie tylko lodówka i jej zawartość są ważne. Warto sprawdzić także pozostałe sprzęty, na przykład piekarnik albo robot kuchenny. Zatem przygotuj swoją kuchnię i cały dom na święta tak, żeby nie dać się zaskoczyć!

Piekarnik

To jedno z najważniejszych urządzeń w kuchni podczas świąt (i nie tylko). Pieczenie ciast, mięs i wszystkich innych potraw, nie jest możliwe przy niesprawnym piekarniku. Warto więc sprawdzić stan podstawowych elementów, takich jak ruszty, pokrętła i grzałki. Zwróć też uwagę, na akcesoria. Jeśli dotychczasowa blacha jest widocznie zużyta, może warto wymienić ją na nową. Albo pomyśleć o silikonowych rękawicach, które ułatwią wyciąganie gorących dań. Praktycznym rozwiązaniem jest też minutnik, który zdecydowanie ułatwia organizację pracy w kuchni, kiedy zadań do wykonania jest więcej, niż mocy przerobowej. Przygotuj swoja kuchnie zaczynając od piekarnika!

Roboty kuchenne

Wielka pomoc w małych czynnościach. Kiedy chcesz coś szybko posiekać, zblendować czy zmielić, robot kuchenny z wymiennymi przystawkami sprawdzi się idealnie. Dlatego też dobrze jest sprawdzić stan wszystkich przystawek i w razie potrzeby wymienić je na nowe.

Maszynki do mielenia

To sprzęt, którego nie używamy na co dzień. Zazwyczaj z okazji właśnie świąt. I czasem jest tak, że wyciągasz tę maszynkę do mielenia, żeby przygotować pasztet a tu klops… coś nie działa, bo się ostatnio zepsuło i miałaś wymienić po świętach, ale zapomniałaś, bo przecież od ostatniej Gwiazdki nie używałaś…. Nie daj się zaskoczyć i tym razem sprawdź wszystko kilka dni przed świętami.

Przygotuj swoja kuchnię na każdą ewentualność

Warto zaopatrzyć się też w środki czyszczące. Obecnie na rynku wybór jest ogromny i można wybrać takie, które naprawdę szybko i na długo rozprawią się z niechcianym brudem. Przygotuj swoją kuchnię na święta w każdym aspekcie!

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o