Program trwa zbyt krótko w zmywarce

patrycja | 8 października 2018

Zmywarka to jedno z bardziej potrzebnych, a nawet niezbędnych urządzeń w domu. Mało kto dziś chce stać przy zlewie i myć codziennie ręcznie naczynia pod bieżącą wodą. To także ogromne ułatwienie utrzymania czystości w kuchni oraz oszczędności czasu i energii elektrycznej, a co za tym drugim idzie – pieniędzy. Obecnie na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli zmywarek odpowiednich dla dużych rodzin lub singli, z podstawowymi funkcjami lub tych o rozbudowanych programach. Można więc powiedzieć, że dzisiejsze zmywarki są projektowane na praktycznie każdą kieszeń. Ale to nie znaczy, że się nie psują. Jednym z częściej występujących problemów w zmywarce jest ten, kiedy program trwa zbyt krótko. Przez to często naczynia są niedomyte. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Od czego zacząć naprawę? Czy będzie ona kosztowna? Sprawdźmy!

Uszkodzony przepływomierz

Przepływomierz odpowiada za wysyłanie sygnału do programatora, który na podstawie tych danych steruje dalszą pracą zmywarki. Jeśli przepływomierz jest uszkodzony i podaje złe informacje, wówczas cała praca zmywarki zostaje zaburzona. Może ona nie kończyć konkretnego programu, albo zatrzymywać się na którymś jego etapie. W takiej sytuacji wystarczy wymienić przepływomierz na nowy. Nie jest to zbyt kosztowna naprawa.

Program trwa zbyt krótko w zmywarce

Niedrożny układ wodny w zmywarce

Zmywarka to zbiór najróżniejszych rurek i wężyków, które odpowiadają za prawidłowe doprowadzenie wody do komory myjącej lub jej wypust. Jednak wystarczą niewielkie resztki jedzenia lub inne zanieczyszczenia, żeby wężyki zapchały się. Wówczas swobodny przepływ wody nie jest możliwy i program trwa zbyt krótko, czyli na przykład nie doprowadza mycia do końca. Przez to naczynia mogą być niedomyte lub niewysuszone.

Wskazówki na przyszłość

Zmywarki posiadają różne programy mycia, odpowiednie dla konkretnych potrzeb. Ważne jest, żeby dobierać prawidłowo program np. do załadunku lub stopnia zabrudzenia.

Kolejna ważna rzecz, to sposób ustawienia naczyń w koszu. Wiele osób często myli to z grą w tetrisa, budując wielopoziomowe budowle. Naczynia w zmywarce powinny być umieszczone w odpowiednich miejscach (sztućce w koszu), kubki na górze, a talerze w przegrodach. Nie należy przeładowywać zmywarki, bo zaburza to jej pracę.

Pamiętajmy zatem, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego odpowiednia konserwacja z pewnością zapewni długą żywotność urządzenia i zniweluje ryzyko usterek związanych z programem cyklu, który trwa zbyt krótko.

Program trwa zbyt krótko w zmywarce

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o