Pralko-suszarka – wady i zalety 2018-09-13

Pralko-suszarka -wady i zalety

Pralko – suszarka to połączenie pralki i suszarki w jednym urządzeniu. Jest zazwyczaj tych samych rozmiarów co wolnostojąca pralka, dzięki czemu sprawdza się zarówno w małych łazienkach, jak i w zabudowie w kuchni. Może być ona wyposażona w szereg upraszczających życie funkcji : funkcje „prasowania”, „opóźniony start” czy „fuzzy logic”, gdzie urządzenie automatycznie waży włożony wsad. Sprawdź, jakie są główne wady i zalety tego urządzenia.

Zalety pralko – suszarki

  • Oszczędność miejsca – Pralko – suszarka pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Zabiera  połowę powierzchni oddzielnych urządzeń.
  • Oszczędność pieniędzy – Cena pralko – suszarki i koszt jej eksploatacji jest równoważny z kosztem posiadania osobnej pralki czy suszarki.
  • Komfort użytkowania – Pozwala na pranie i suszenie ubrań w jednym urządzeniu. Wkładamy brudne, a po kilku godzinach wyjmujemy czyste i suche ubrania. Możesz także używać ich funkcji oddzielnie. Korzystasz jak ze zwykłej pralki lub suszarki.
  • Bezpieczna dla ubrań – Urządzenie to nie niszczy ubrań.

Wady pralko – suszarki

  • Czas – To największa wada tego rozwiązania. Połączenie dwóch cykli zajmuje nawet do 6 godzin, czyli znacznie dłużej niż w przypadku pojedynczej maszyny.
  • Mniejsza ładowność – Pralko – suszarka pozwala na suszenie około połowy objętości pralki. Jeśli wyprałeś dużą ilość ubrań, wysuszysz je w dwóch różnych cyklach.
Pralko-suszarka – wady i zalety
5 (100%) 3 votes
avatar
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x