Pralko-suszarka – wady i zalety

patrycja | 19 lutego 2020

Pralko – suszarka to połączenie pralki i suszarki w jednym urządzeniu. Jest zazwyczaj tych samych rozmiarów co wolnostojąca pralka, dzięki czemu sprawdza się zarówno w małych łazienkach, jak i w zabudowie w kuchni. Może być ona wyposażona w szereg upraszczających życie funkcji, na przykład funkcje „prasowania”, „opóźniony start” czy „fuzzy logic” mierzący automatycznie wsad w bębnie. Często pojawia się pytanie: co jest lepsze? Pralko- suszarka czy dwa osobne urządzenia – pralka i suszarka? Sprawdźmy, jakie są główne wady i zalety pralko-suszarki.

Jakie zalety ma pralko-suszarka?

  • Oszczędność miejsca: pralko – suszarka pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Zabiera połowę powierzchni oddzielnych urządzeń.
  • Oszczędność pieniędzy: cena pralko – suszarki i koszt jej eksploatacji jest równoważny z kosztem posiadania osobnej pralki czy suszarki.
  • Komfort użytkowania: pozwala na pranie i suszenie ubrań w jednym urządzeniu. Wkładamy brudne, a po kilku godzinach wyjmujemy czyste i suche ubrania. Możesz także używać ich funkcji oddzielnie. Korzystasz jak ze zwykłej pralki lub suszarki.
  • Bezpieczna dla ubrań: urządzenie to nie niszczy ubrań.

Pralko-suszarka - wady i zalety

A co z wadami?

  • czas: to największa wada tego rozwiązania. Połączenie dwóch cykli zajmuje nawet do 6 godzin, czyli znacznie dłużej niż w przypadku pojedynczej maszyny.
  • mniejsza ładowność: pralko – suszarka pozwala na suszenie około połowy objętości pralki. Jeśli wyprałeś dużą ilość ubrań, wysuszysz je w dwóch różnych cyklach.
  • częstsze usterki: jeśli jakiś sprzęt ma kilka różnych zastosowań, to automatycznie ma więcej części i istnieje większe prawdopodobieństwo, że któraś z nich się uszkodzi. Niestety również koszty naprawy są wyższe, niż w przypadku „pojedynczych” sprzętów.

Jak wygląda pralko-suszarka

Czy warto?

To zdecydowanie kwestia indywidualna. Tak naprawdę zależy od ilości miejsca posiadanego w domu oraz od możliwości finansowych. Jeśli masz duży dom i oszczędności, które pozwolą Ci na zakup dwóch osobnych urządzeń, to polecamy zdecydowanie taki wariant. A jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, ale bardzo zależy Ci na obecności suszarki, bo masz małe dzieci i częste pranie to u Ciebie norma, to pralko-suszarka jest idealnym wyjściem dla Ciebie.

5 sposobów na pachnące pranie

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o