Pralka sterowana smartfonem – czy warto?

katarzyna | 12 lutego 2019

Pralka sterowana smartfonem – czy warto?

Smartfony są nieodłącznym elementem w naszym codziennym życiu. Służą nie tylko do dzwonienia i pisania smsów, ale coraz częściej do sterowania domem i urządzaniami. Inteligentny dom to nie żadna nowość, ponieważ już rozwiązania zaawansowane technologicznie miały miejsce na początki XIX wieku. Określany mianem „bezpiecznego domu” poprzez szereg automatycznych zabezpieczeń (garaż, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, brama, monitoring), o których długo można by opowiadać. My natomiast skupimy się na urządzeniach domowego AGD, które mogą być sterowane zdalnie. Jak w praktyce wygląda np. pralka sterowana smartfonem.

pralka sterowana smartfonem

Jakie urządzenia mogą być sterowane smartfonem?

Przede wszystkim warunek musi być jeden – urządzenie powinno posiadać moduł WiFi lub funkcja NFC. Sieć WiFi w tym przypadku jest lepsza, ponieważ połączenie jest stabline i mocne. Natomiast NFC ma swoje ograniczenia. Działania wyłącznie w zasięgu 20 cm i na paśmie radiowym. W praktyce musimy być blisko urządzenia, aby załapało.
Bez tego nie nawiążemy komunikacji bezprzewodowej z urządzeniem. W dzisiejszych czasach na chwilę obecną mamy bardzo dużo modeli pralek sterowanych zdalnie i lodówek. LG jako pierwszy wypuścił na rynek pralkę sterowaną ze smartfona, a ślad za nim poszedł Samsung, Candy i reszta wielkich graczy. Do lodówek zaliczyć można serię Insta – door – in – door, InstaView. Z pozycji chłodziarki możemy sprawdzić, co mamy w środku, a co trzeba dokupić będąc na zakupach.

Po co nam połączenie pralki ze smartfonem?

Idea tego przedsięwzięcia była prosta. Obsługa pralki na odległość (włączanie, wyłączanie, zmiana programu), ale też w razie usterki odczyt kodu błędu bezpośrednio na wyświetlaczu smartfona. Dzięki zainstalowanej aplikacji istnieje możliwość nawiązania połączenia z serwisem producenta i umówienie się na wizytę fachowca. Wygodny sposób bez wychodzenia z domu na załatwienie wszystkich spraw. Zaoszczędza również czas, który w dzisiejszych czasach jest towarem deficytowym. Jednak musimy mieć pewność, że posiadamy aplikację producenta pralki i nasz smartfon spełnia wymagania dotyczące oprogramowania. Bez tego ani rusz.

Przegląd pralek sterowanych zdalnie

Candy Smart CS4 1061D3 – pralka ładowana od frontu, 6kg, umożliwia wykonanie prania dedykowane alergikom oraz prasowanie będzie łatwiejsze, dzięki funkcji „mniej zagnieceń”.

Samsung QuickDrive WW90M644OBW – pojemna pralka o załadunku 9 kg, obroty na wysokości 1400 obr/min., funkcja EcoBubble (tylko Samsung), silnik bezszczotkowy

LG F4J7TY2W – producent oferuje prezent w postaci zapasu kapsułek do prania oraz płynu do płukania, nowość – pranie parowe (odświeżenie mało zabrudzonych ubrań), załadunek 8kg oraz ładunek od frontu.

pralka sterowana smartfonem

Bosch WAY288H0PL – pralka ładowana od frontu z serii VarioPerfect daje możliwość skrócenia czasu prania lub przeprowadzenie go ekologicznie, czyli dbając o niski pobór energii elektrycznej. Urządzenie wyposażone jest w funkcję I-Dos, dzięki której pralka sama dozuje płyn do płukania i płynny detergent do prania. Jak poprzednie modele załadunek 9 kg idealnie sprawdzi się dla 4 – ro osobowej rodzinny.

Siemens WM14Y8H0PL iQ800 – pralka zaawansowana technologicznie, z licznymi czujnikami dozowania płynu, kontroli przepływu wody, kontroli przeciw zalaniu, załadunku do pralki, wyważenia bębna. Możliwość sterowania smartfonem jest dodatkowym plusem, ponieważ mamy wgląd przez cały cykl prania, co się dzieje z pralką.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły