Pralka Electrolux EW6F428WP PerfectCare – recenzja

aleksandra | 22 listopada 2019

Dobry, warty zakupu sprzęt najczęściej wyróżniają pozytywne opinie klientów oraz jego częsta sprzedaż. Pralka Electrolux EW6F428WP PerfectCare od lat cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników sprzętu AGD, a wynika ona zarówno z ceny, ilości oferowanych programów, jak i zastosowanych technologii. Sprawdźmy, czym jeszcze charakteryzuje się ten sprzęt.

Specyfikacja techniczna

Na początek kilka słów o samym urządzeniu. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to prosty, ale minimalistyczny design, który z pewnością dopasuje się do każdej łazienki. Drzwiczki są szerokie i eleganckie, a także można je otwierać w wygodny sposób – klamka znajduje się wyżej, niż standardowo. Co więcej, duży wyświetlacz LCD daje możliwość swobodnego wybierania programów, a także podglądania tego, na jakim etapie znajduje się aktualnie wybrany cykl.

Co do programów, Electrolux EW6F428WP oferuje ich naprawdę dużo. Są to – między innymi: bawełna, delikatny, sport, szybki, tkaniny syntetyczne, okrycia wierzchnie. Z pewnością przydatna będzie opcja opóźnienia startu oraz Eco TimeManager, czyli system, umożliwiający dostosowanie długości cyklu prania do tego, czego w danym momencie oczekuje użytkownik. Można więc zaoszczędzić wodę i prąd.

Pozostałe informacje techniczne:

 • Wsad: 8 kg,
 • Pojemność bębna: 53 litry,
 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 85 x 60 x 54,7 cm,
 • Długość węża odprowadzającego/doprowadzającego: 145/130 cm,
 • Typ silnika: inwerterowy,
 • Ilość obrotów na minutę: 1200,
 • Poziom hałasu prania/wirowania: 50/73 dB,
 • Przewód: 1,8 m,
 • Napięcie: 230 V.

Pralka jest wolnostojąca, o klasie energetycznej A+++ ze zdeklarowanym zużyciem energii 156 kWh rocznie (ok. 85 zł) oraz 9999 litrów wody, również rocznie.

Pralka Electrolux EW6F428WP PerfectCare - recenzja
źródło: electrolux.pl

Electrolux EW6F428WP – zastosowane technologie

Teraz czas zaprezentować kilka informacji na temat technologii, które producent zdecydował się zaimplementować w swoim urządzeniu. Jest ich sporo, ale są również na tyle intuicyjne i praktyczne, że każdy użytkownik będzie w stanie zrozumieć, jak działają. Oto najważniejsze z nich:

 • System SensiCare – pralka Electrolux EW6F428WP samodzielnie dopasowuje ilość wody, czasu oraz energii elektrycznej do znajdującego się w bębnie załadunku. To nie tylko dbałość o to, by delikatne ubrania nie prały się za długo, ale również oszczędność pieniędzy,
 • Technologia SoftPlus, odpowiadająca za wstępne namoczenie oraz równomierne rozłożenie prania w bębnie. Daje gwarancję, że proszek czy płyn dotrze do wszystkich włókien w ubraniu, a po zakończonym cyklu będzie ono pachnące, dokładnie wyczyszczone i miękkie,
 • Program antyalergiczny, który ma za zadanie usuwać bakterie i alergeny z prania przy pomocy pary wodnej.

Seria PerfectCare została zaprojektowana z myślą o wszystkich osobach, ceniących sobie wygodę oraz profesjonalne efekty. Pranie po wyjęciu z pralki jest mniej pogniecione, a kolory nie blakną.

Pralka Electrolux EW6F428WP PerfectCare - recenzja
źródło: electrolux.pl

Czy warto kupić ten model?

Tak! Po pierwsze, wyróżnia go niska cena w stosunku do oferowanych możliwości. Urządzenie kosztuje około 1500 zł i jest to odpowiedni koszt jak na design, zastosowane technologie oraz ilość programów. Co więcej, model Electrolux EW6F428WP wyróżnia dbałość o środowisko naturalne. Posiada szereg funkcji, służących do oszczędzania wody i energii. W tym przedziale cenowym jest więc to naprawdę dobra propozycja.

Pralka Electrolux EW6F428WP PerfectCare - recenzja
źrodło: allegro.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o