Pralka do zabudowy – trudny wybór?

patrycja | 11 kwietnia 2019

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń w każdym domu. Na rynku jest dostępnych wiele jej rodzajów. Możemy więc wybrać pralkę ładowaną od frontu albo od góry. Jednak zanim zdecydujemy o tych ważnych kwestiach, warto zacząć od początku, czyli od wyboru miejsca. To ważna sprawa. Często zdarza się tak, że nie mamy miejsca w maleńkiej łazience na ustawienie pralki i musi ona znajdować się na przykład w kuchni. Wtedy dobrym wyjściem jest pralka do zabudowy.

 

Zalety:

  • niewielkie wymiary – pralka do zabudowy ma małe gabaryty i to jest jej zdecydowany plus. Urządzenie jest o podobnych wymiarach, co pozostałe meble;
  • spójność wizualna – dzięki zastosowaniu frontu pralka do zabudowy  świetnie wkomponuje się w ogólny wystrój pomieszczenia.

 

Pralka do zabudowy - trudny wybór?

Wady:

  • trudne usuwanie usterek – pralka do zabudowy ma ten minus, że ciężko jest dostać się do jej poszczególnych elementów bez demontażu zabudowy. Stąd też nawet drobne wymiany są czasochłonne ze względu na utrudniony dostęp do sprzętu;
  • wirowanie – samo w sobie nie jest oczywiście wadą, a raczej zaletą. Jednak osoby, które wybierają opcję pralki w zabudowie, robią to najczęściej dlatego, że pralka ląduje w kuchni. Wyobraźmy sobie teraz, że urządzenie zaczyna mocno wirować, a obok na szafce stoją naczynia. Istnieje duże ryzyko, że mogą spaść i się potłuc pod wpływem drgań górnej części zabudowy;
  • odstępy w zabudowie – jeśli zdecydujemy się na rodzaj zabudowy, który pozostawi szczelinę pomiędzy meblami, istnieje ryzyko, że w tym miejscu będą odkładały się zanieczyszczenia trudne do usunięcia (np. plamy po tłuszczu, rozsypane przyprawy itp.)

 

Pralka do zabudowy - trudny wybór?

Pralka do zabudowy w praktyce

Aby urządzenie spełniało swoją rolę wizualną, dobrze jest przemyśleć jego zastosowanie już na etapie planowania wystroju wnętrza. Wówczas jest możliwość zamówienia zabudowy wraz z pozostałymi meblami. Dzięki temu mamy pewność, że zabudowa w pełni współgra z umeblowaniem.

Warto wiedzieć, że pralka w zabudowie spełnia w 100% swoją rolę. Bez problemu możemy otworzyć drzwi, czy wysunąć pojemnik na detergenty. Zabudowa nie zaburza również obsługi panelu. Jest on w pełni sprawny. Wszystkie cykle pracują tak samo jak w przypadku pralki wolnostojącej, żaden z etapów nie jest pominięty.

 

Pralka do zabudowy - trudny wybór?

 

Pralka do zabudowy to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca w łazience dla tego sprzętu i muszą ustawić je w kuchni. Jeśli Ty także borykasz się z takim problemem, przemyśl powyższe rozwiązanie.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o