Pralka Bosch WLT24460PL recenzja sprzętu 2019-01-16

Pralka Bosch WLT24460PL recenzja sprzętu

Zakup pralki zawsze opiera się na kilku kryteriach, które powinna spełniać. Idealny model urządzenia to taki, który mieści się w zaplanowanym budżecie, bezawaryjny, cichy i oszczędny. Przyznaj się, że najczęściej takie parametry podajesz w sklepie u sprzedawcy. Rozszerzając te kwestie warto się zastanowić, z jakich elementów składa się pralka tzn. czy bęben jest zespolony z łożyskami, czy pompa myjąca zintegrowana jest z grzałką? Im więcej połączonych fabrycznie elementów, tym częściej narażeni jesteśmy na dodatkowe koszta w przypadku awarii. Czemu piszemy o awarii, ponieważ wiemy, że podzespoły zużywają się wraz z eksploatacją urządzenia i prędzej czy później nas to czeka.

Pod lupę bierzemy pralkę Bosch WLT24460PL. Jakie są oczekiwania w stosunku jakości do ceny? Czy jest warta swoich pieniędzy?

Kilka słów o wybranym modelu

Pralka Bosch WLT24460PL leży w segmencie pralek do 2 000zł. Średnia wartość sklepowa to 1 600zł. W tej cenie otrzymujemy 2 – letnią gwarancję producenta i możemy dodatkowo dokupić rozszerzoną gwarancję na poszczególne podzespoły. Wartość przedłużonej gwarancji w zależności od banku i świadczenia. Producent zapewnia nas o bezawaryjnej pracy silnika EcoSilance Drive przez 10 lat! dlaczego aż tyle? Otóż silnik ten charakteryzuje się brakiem szczotek węglowych, jak w przypadku klasycznych modeli pralek. Stąd nazwa bezszczotkowy. jeżeli coś się popsuje to we własnym zakresie nie naprawisz go tylko będziesz musiał udać się do autoryzowanego punktu producenta. Sprytne rozwiązanie. Gorzej dla konsumenta.

Pralka Pochodzi z serii 6 VarioPerfect i charakteryzuje się niewielkimi gabarytami. Głębokość niecałe 45 cm to mało, jak na standardową pralkę do łazienki. Seria VarioPerfect  polega na krótszym czasie prania do 65% w stosunku do normalnego cyklu lub opcja o połowę niższy wydatek energetyczny. W praktyce oznacza to, że albo krócej sobie pierzemy ze sporym zużyciem prądu albo wybieramy opcję Eco Perfect, gdzie czas prania jest może nieco dłuży, ale zauważymy oszczędność na rachunkach za prąd. Szczerze? To ja bym chciała obie funkcje jednocześnie. Czy za tą kwotę jest to możliwe? No nie.

Opcja Pauza/ start pozwala na zatrzymanie pralki w dowolnym momencie, ale nie zawsze możemy to pranie dołożyć. Jak już jest pełno wody wewnątrz to otwarcie drzwiczek w pralce może skutkować niezłym potopem. Jednak czy dołożenie prania w połowie cyklu dopierze je? Wątpliwa sprawa. Ja bym nie ryzykowała, no chyba że jest to rzecz do odświeżenia niż do usunięcia zaschniętych plam.

Do standardowych parametrów pralki zaliczamy wsad 6,5 kg, maksymalna prędkość wirowania 1200 obr./min. i klasa energetyczna A+++.

Samoistne czyszczenie pralki Bosch WLT24460PL

Dodatkowo pralka wyposażona jest w opcję czyszczenia bębna. Jest to nic innego jak wybór programu na 90 stopni i puszczenia prania bez wsadu. Nawet nie posiadając takiego programu możesz po prostu ustawić pralkę na 90 stopni (na pewno w większości pralek jest taka temperatura dostępna) i zrobić to samo. Wrzucając preparat czyszczący do pralki pozbędziesz się złogów proszku i osadów po płynie do płukania z węży, bębna, grzałki oraz zasobnika. Czyszczenie eliminuje również brzydkie zapachy w pralce i odświeża.

Nie dajmy się zwieść pięknym frazesom marketingowym. Pralka musi być funkcjonalna, zawierać podstawowe opcje prania: bawełna, pranie ręczne / wełna, delikatne / jedwab, jeans. Możliwość dodatkowego wypompowania wody oraz wirowania.  Bosch WLT24460PL spełnia te wymagania i w dodatku jest naprawdę cichym urządzeniem. Nikt nie lubi z nas, gdy pralka skacze albo ma tak cienkie blachy, że słychać każdy ruch bębna. A jakie są twoje wrażania? Masz tę pralkę?

Pralka Bosch WLT24460PL recenzja sprzętu
5 (100%) 1 vote
avatar
Katarzyna

Z zamiłowania urodzony majsterkowicz i "złota rączka" . Zamiast bawić się lalkami wolała młotek i wkrętak. Z czasem przerodziło się to w życiową pasję ,którą chętnie się dzieli. Lubi mięso. Obserwuje świat, który ją otacza. Ten wirtualny, jak i realny, gdzie zawsze znajdzie smakowite kąski (mięsa).

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x