Pralka AEG 7000 series Lavamat – co ma w sobie?

aleksandra | 19 września 2019

Technologia idzie do przodu, a razem z nią poszerzają się również oczekiwania konsumentów. Obecnie od pralek wymaga się więcej, niż tylko tego, aby prały. Powinny być ekologiczne i ekonomiczne, umożliwiać personalizację poszczególnych opcji oraz działać intuicyjne. Jedną z serii produktowych, która spełnia wszystkie te kryteria, jest AEG 7000. Na targach IFA 2019 mieliśmy okazję przyjrzeć się niektórym modelom, na przykład L7FB78490. Jeśli chcesz sprawdź, co oferuje, to przeczytaj dalszą część artykułu!

ProSteam, ProSense i inne technologie

Zacznijmy od najbardziej interesujących funkcji, jakie zawiera w sobie recenzowana pralka. Jest ich bowiem całkiem sporo i trzeba przyznać, że robią duże wrażenie, szczególnie, że linia AEG 7000 nie należy do tych z najwyższej półki. Istnieją już bowiem wersje 8000 oraz 9000.

Na początek warto zwrócić uwagę na technologię ProSteam, która ma za zadanie zmniejszać ilość zagnieceń na materiale. Dzięki delikatnym, ale skutecznym wyrzutom pary, ubrania po wyjęciu z pralki będą odświeżone, pozbawione bakterii i alergenów, a do tego o wiele łatwiejsze do wyprasowania. Systemu można używać zarówno na suchych ubraniach, jak i na zakończenie cyklu prania.

Kolejną interesującą technologię stanowi ProSense, czyli automatyczne ważenie wsadu. Za pomocą precyzyjnych czujników urządzenie samodzielnie dopasowuje czas trwania cyklu prania, jednocześnie zapewniając optymalne efekty przy ekonomicznym zużyciu energii elektrycznej. A jeśli już o oszczędzaniu mowa, to zaimplementowany program Eco TimeSave daje możliwość jednoczesnego uruchomienia opcji Eco i TimeSave, co – jak sama nazwa wskazuje – pozwala skrócić czas prania i jednocześnie zaoszczędzić energię elektryczną.

Model L7FB78490 z serii Lavamat posiada również automatyczny dozownik detergentów AutoDose. Urządzenie samo decyduje, jaka ilość proszku czy płynu będzie odpowiednia do uzyskania najlepszych efektów czyszczenia. To sposób nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale i zadbanie o tkaniny – zbyt duża ilość środków chemicznych może bowiem powodować ich przedwczesne starzenie bądź rozciąganie.

Pralka AEG 7000 series lavamat - co ma w sobie

A co z pojemnością i innymi parametrami?

Jedną z największych zalet recenzowanej pralki jest jej duża ładowność. AEG 7000 L7FB78490 pomieści 9 kg prania, co z pewnością okaże się wystarczające nawet dla dużej rodziny. Co więcej, nie wpływa to na klasę energetyczną. Urządzenie należy bowiem do sekcji A+++.

Pozostałe informacje:

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 85 x 60 x 66 cm,
  • Prędkość wirowania: 1400 obr/min,
  • Wyświetlacz LED,
  • Programy: bawełna, jeans, pościel, sport, mikrofibra, ręczniki, zasłony i wiele innych,
  • Roczne zużycie wody: 10500 l,
  • Roczne zużycie energii: 152 kWh,
  • Pobór mocy: 2200 W,
  • Szerokość drzwiczek: 340 mm,
  • Zabezpieczenie przed zalaniem Aqua Control System.

Nie można zapomnieć, że pralka ma wbudowaną możliwość połączenia się z telefonem za pomocą aplikacji My AEG Care. To zaś oznacza, że użytkownik jest w stanie zdalnie kontrolować stan urządzenia będąc poza domem, a także dobierać odpowiedni program na podstawie rekomendacji producenta.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o technologii SoftPlus, która sprawia, że płyn zmiękczający przedostaje się do wszystkich fragmentów tkaniny. Dzięki temu ubrania są miękkie, pachnące, gładkie oraz delikatne w dotyku.

Pralka AEG 7000 series lavamat - co ma w sobie

AEG 7000 – dodatkowe informacje

Niestety prezentowany na targach IFA model L7FB78490 nie jest w chwili obecnej dostępny do kupienia w Polsce. Na szczęście inne pralki z serii AEG 7000 bez problemu uda się odnaleźć w sklepach. Przykładowo – wersja o odrobinę mniejszym wsadzie (8kg), L7FEC48SP, jest dostępna na rynku w cenie około 2500 zł. Poszczególne modele z tej linii różnią się od siebie głównie możliwością połączenia z telefonem oraz występowaniem auto dozowania. Pozostałe funkcje pozostają takie same.

Mamy nadzieję, że model L7FB78490 już niedługo pojawi się w sprzedaży i będziemy mogli przetestować go dokładniej. Duża ładowność przy interesujących funkcjach oraz dobrej cenie to na pewno idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie wygodę i komfort korzystania z urządzeń AGD.

lavamat
źródło: aeg.de

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły