Pokaż, jak dbasz o swój dom

Pokaż, jak dbasz o swój dom

 

Baza porad North.pl - opisy produktu 4

 

Dom to przestrzeń, która powinna być zawsze czysta i dobrze zorganizowana. Często jednak zdarza się, że przez chaos w nim panujący traci swój urok. Dowiedz się, co możesz zrobić, by stał się dla Ciebie bardziej komfortowy i funkcjonalny, bez wysiłku i dużego nakładu pieniędzy. Sprawdź poniżej.


Podziel dom na sektory

Zabierz się za porządki. Im czystszy i bardziej uporządkowany dom, tym lepsze samopoczucie i harmonia. Jeśli sprzątanie jest dla Ciebie zbyt męczące i frustrujące podziel dom na sektory. Możesz np. sprzątnąć jeden pokoj dziennie lub jego określoną część. Pozwoli Ci to utrzymać ład oraz sprawi, że nie zniechęcisz się porządkami zbyt szybko. Rozpocznij od najbardziej zagraconego pomieszczenia – najczęściej jest to kuchnia lub gabinet. Przeglądnij szafy oraz komody. Wyrzuć lub oddaj wszystkie niepotrzebne i nieużywane rzeczy (stare prenumeraty gazet, zniszczone ubrania czy niedziałające sprzęty). Jesli jest ich dużo możesz sprzedać je na pchlim targu lub za pośrednictwem internetu.

Pokaż, jak dbasz o swój dom


Systematycznie odkurzaj i ścieraj kurze

Zadanie to może nieco przytłoczyć zwłaszcza, gdy we wnętrzu znajduje się duża ilość przedmiotów. Zaplanuj więc swój tydzień tak, aby codziennie przetrzeć chociażby ich część. Korzystaj z papierowych ręczników, nigdy z ściereczek, które jedynie wcierają kurz w powierzchnie. Stosuj antystatyczne spray’e, które chronią przed ich ponownym osadzaniem. Wyrzuć lub oddaj  dywany, zwłaszcza te z krótkim włosiem. Znajdują się w nich siedliska roztoczy, dlatego unikać je powinni przede wszystkim alergicy oraz rodziny z małymi dziećmi. Wietrz pomieszczenia podczas sprzątania. Kurz nie będzie się w nich osadzał.

Pokaż, jak dbasz o swój dom


Stosuj odpowiednie detergenty

Umyj naczynia. Do tego celu zastosuj wysokiej jakości detergenty, które ułatwią usuwanie zabrudzeń oraz tłuszczu. Jeśli posiadasz zmywarkę, pamiętaj o stosowaniu soli oraz preparatów nabłyszczających, które dodatkowo pozostawią na nich piękny połysk.

Pokaż, jak dbasz o swój dom


Zmień aranżację wnętrza

Czasami wystarczą drobne i niedrogie zmiany, aby nadać pomieszczeniom zupełnie nowego charakteru. Przemaluj szafę lub naklej na ścianę naklejki ścienne. Dodaj oryginalne akcesoria, poduchy oraz koce. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, które nada wnętrzu ciepłego klimatu i podzieli je na obszary. Nie zapomnij także o kwiatach – zarówno tych doniczkowych, jak i ciętych. Dobieraj je pod kolorystykę wnętrza. Korzystaj z pudełek do przechowywania i segregacji. Idealnie nadadzą się one np. do przechowywania starych pamiątek, zdjęć oraz innych drobnych przedmiotów. Wykonasz je samodzielnie oklejając i dekorując np. pudełka po butach.

Pokaż, jak dbać o swój dom

Pokaż, jak dbać o swój dom


 

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o