Płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAB – recenzja

aleksandra | 4 października 2019

Płyty indukcyjne nie są jeszcze tak popularne, jak tradycyjne kuchenki gazowo-elektryczne, ale nie da się ukryć, że coraz szybciej zyskują na popularności. Ich przewaga wynika z eleganckiego wyglądu, który dopasuje się do każdej kuchni, a także prostej i bezpiecznej obsługi. To dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób, które cenią sobie szybkie, wygodne czyszczenie sprzętów. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, co oferuje płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAB. Jakie ma opcje? Przeczytaj!

Bezproblemowe gotowanie

Marka Gorenje zdecydowała się zastosować w swoim produkcie rozwiązania, które znacząco przyspieszają oraz usprawniają przygotowywanie ulubionych dań. Po pierwsze, umożliwia używanie dużych garnków czy patelni bez obaw o to, że nie zmieszczą się na polu grzejnym i jakaś część dania będzie niedogotowana. Jest to związane z dwiema pionowymi strefami gotowania, które można połączyć w jedną. Dzięki temu systemowi, zwanemu AreaFlex, grillowanie nie stanowi żadnego problemu.

Komfort przyrządzania posiłków zapewnia również funkcja AutoDetect, która samodzielnie wykrywa pozycję naczynia. Po umieszczeniu garnka na płycie, w zależności od jego wielkości, urządzenie uruchomi odpowiednią strefę grzania (połączoną/pojedynczą). Proces wykrywania trwa tylko dziesięć sekund. Natomiast opcja PowerBootst intensyfikuje ogrzewanie, by danie mogło być przygotowane jak najszybciej.

Na uwagę zasługuje również wbudowany timer, który pozwala ustawić czas dla ugotowania jajek, makaronu czy innych potraw. Alarm powiadomi o zakończeniu grzania, dzięki czemu żaden produkt nie będzie rozgotowany. Płyta Gorenje IT646ORAB posiada także funkcję przywołania ustawień. Za pomocą jednego kliknięcia uda się przywrócić ostatnio używane opcje.

Płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAB - recenzja

Gorenje IT646ORAB – specyfikacja

Jeśli chodzi o montaż płyty, to firma Gorenje zdecydowała się na zastosowanie zlicowanej instalacji. Co to znaczy? Pomiędzy urządzeniem, a blatem kuchennym, powstaje płynne przejście, które nie tylko wygląda lepiej, ale również jest łatwiejsze do czyszczenia. Pozostałe informacje o płycie Gorenje IT646ORAB:

  • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 59,5 x 5,4 x 52 cm,
  • Waga: 8,8 kg,
  • Moc znamionowa: 7.360 W,
  • Cztery indukcyjne strefy grzejne Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
  • Blokada przed dziećmi,
  • Szlifowane krawędzie,
  • Funkcja StayWarm do podtrzymywania temperatury potraw oraz SoftMelt do stopniowego roztapiania.

W płycie Gorenje zaimplementowano także system BoilControl, czyli inteligentne zabezpieczenie przed wykipieniem. Dzięki niemu uda się zachować należytą higienę podczas gotowania.

Płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAB - recenzja

Czym jest Ora Ïto?

Po spojrzeniu na dokładną nazwę urządzenia, czyli Gorenje IT646ORAB Ora Ïto, na myśl od razu nasuwa się pytanie – co znaczy ta tajemniczo brzmiąca nazwa? Już wyjaśniamy. Ora Ïto to marka francuskiego designera, Ito Morabito, który zasłynął z projektów dla takich marek jak Switch czy Heineken. Firma Gorenje zdecydowała się nawiązać z nim współpracę i wspólnie wypuścić na rynek unikatowe urządzenia AGD, charakteryzujące się minimalistycznym, aczkolwiek futurystycznym i przyciągającym wzrok wyglądem. Na pewno warto zwrócić na nie uwagę choćby pod kątem designerskim. Koszt płyty Gorenje IT646ORAB to około 1900 zł.

Płyta indukcyjna Gorenje IT646ORAB - recenzja
źródło: gorenje.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o