Pierwsze uruchomienie zmywarki Beko

aleksandra | 9 lutego 2021

Nowy sprzęt AGD w domu to duży powód do radości. Nie tylko dlatego, że pozwala przyspieszyć chociażby mycie naczyń, ale również dlatego, że można zapoznać się z jego nowoczesnymi funkcjami i sprawdzić, co potrafi. Przygotowanie urządzenia do użycia nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przed Tobą pierwsze uruchomienie zmywarki Beko? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać wszystkie szczegóły tego procesu.

Przygotuj sprzęt do podłączenia

Jeżeli montażu zmywarki podejmujesz się samodzielnie, koniecznie zwróć uwagi na wymienione poniżej aspekty, związane z jej podłączeniem. Tylko wtedy urządzenie będzie właściwie przygotowane do użytku i nienarażone na wystąpienie awarii.

Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko

Przy rozpakowywaniu usuń wszystkie zabezpieczenia, które zostały założone na czas transportu (np. naklejki, wkładki). Sprawdź, czy węże (dopływowy i odpływowy) nie są uszkodzone bądź pęknięte. Urządzenie przesuwaj powoli i nie łap za drzwiczki, by ich nie wyrwać.

Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko

Wybierz miejsce, które znajduje się blisko gniazdka, a także kranu i odpływu wody. Pamiętaj, żeby zmywarkę postawić na stabilnej, płaskiej powierzchni; unikaj dywanów czy wykładzin. Urządzenie powinno stać co najmniej 1 cm od brzegów innych mebli i daleko od miejsc, w których temperatura spada poniżej 0ºC.

Pierwsze uruchomienie zmywarki Beko

Czas na podłączenie sprzętu do dopływu i odpływu wody. W zależności od modelu zmywarki, zalecenia mogą się różnić. Koniecznie sprawdź niezbędne informacje w instrukcji obsługi. Nie korzystaj ze starych węży – użyj tych, dołączonych do zestawu (nie można ich skracać ze względu na podzespoły elektryczne).

Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko

Zanim podłączysz zmywarkę do źródła zasilania, sprawdź, czy gniazdko jest uziemione, a przewód luźny i niczym nieprzytrzaśnięty. Jeśli jest taka konieczność, wyreguluj nóżki.

Czas na pierwsze uruchomienie zmywarki Beko

Kiedy urządzenie zostało już właściwie podłączone przy zastosowaniu się do wszystkich porad z instrukcji obsługi, czas je włączyć. Jak to zrobić? Wystarczy postępować według poniższych wskazówek:

sól do zmywarki

Zanim wsypiesz sól do zbiornika, umieszczonego w komorze, najpierw wlej do środka 1 litr wody. Dopiero wtedy zaleca się sypać sól do momentu, aż pojemnik zostanie całkowicie napełniony. Użyj dołączonego do zestawu lejka do soli.

Pierwsze uruchomienie zmywarki należy wykonać przy pustej komorze, wybierając
najkrótszy program i używając normalnej dawki detergentu. Dzięki temu odkazi się, wypłucze oraz zdezynfekuje.

dozownik detergentów

Uzupełnij nabłyszczacz, aby naczynia po pierwszym cyklu nie zawiodły Cię efektami mycia. Stosuj profesjonalne środki, dedykowane dla Twojego urządzenia.

naczynia w koszu

Zapoznaj się z ustawieniem koszy. W zależności od modelu, w niektórych zmywarkach można składać grzebienie, a także stosować różnego rodzaju dodatkowe kosze (np. na sztućce czy kieliszki). Warto wiedzieć w jaki sposób powiększać przestrzeń do umieszczania dużych naczyń, garnków i patelni.

Przydatne informacje

Pierwsze uruchomienie zmywarki Beko nie jest trudne, jednak wymaga od użytkownika zapamiętania kilku prostych zasad. Jakich? Przede wszystkim tego, że w zależności od regionu, twardość wody może się różnić. Jeżeli jest duża, trzeba będzie częściej przeprowadzać proces odkamieniania, który pozwala usunąć wapienne osady z podzespołów. Inne będzie również zużycie soli. Warto o tym pamiętać, by nie być zawiedzionym efektami mycia.

Kolejna kwestia to prawidłowe korzystanie z urządzenia. Chodzi tutaj głównie o ułożenie naczyń – powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby nie blokowały spryskiwaczy. Jeżeli śmigła nie będą mogły się obracać, nie tylko pojawi się problem z obiegiem wody, ale również może dojść do poważniejszej awarii, takiej jak ich ułamanie. Należy także regularnie opróżniać filtr z resztek jedzenia.

Dodatkowe porady, dotyczące codziennego korzystania ze zmywarki:

  • Zapoznaj się ze spisem programów, który znajduje się w instrukcji obsługi. Głównie po to, aby poznać dokładne czasy i temperatury poszczególnych cyklów. Czasami niektóre z nich mogą wydawać się niejasne, np. Eco, dlatego dobrze jest to sprawdzić,
  • Zmywarka na bieżąco zmiękcza wodę w zależności od stopnia jej twardości, a czas zmywania może ulec zmianie w trakcie wykonywania programu. Zależy to od temperatury otoczenia, temperatury wody i ilości naczyń w komorze,
  • Jeżeli zauważysz, że na wyświetlaczu pojawił się kod błędu lub kontrolki migają w niecodzienny sposób, sprawdź wyjaśnienie tego zjawiska w instrukcji obsługi lub na łamach naszego portalu. Dzięki temu uda się szybciej i sprawniej usunąć usterkę.

Pierwsze-uruchomienie-zmywarki-Beko

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments