Piekarniki Amica X-Type OpenUp – co je wyróżnia?

aleksandra | 10 grudnia 2019

Piekarniki do zabudowy są bardzo chętnie wybierane przez osoby, które planują swoją kuchnię od początku do końca. Stanowią ciekawe rozwiązanie pod względem designerskim, dają większą możliwość rozplanowania wnętrza i posiadają mnogość interesujących technologii oraz opcji. Dziś przyjrzymy się piekarnikom Amica X-Type OpenUp, które mają automatycznie otwierane drzwi, funkcję czyszczenia katalitycznego, chłodny front… I nie tylko! Co jeszcze potrafią te sprzęty? Sprawdźmy na podstawie modelu ED37618X.

Wygoda i komfort użytkowania

Na początek warto zwrócić uwagę na nowatorski system, związany z otwieraniem urządzenia. Docenią go z pewnością wszystkie osoby, które dużo pieką. Dlaczego? Otóż w piekarnikach Amica X-Type OpenUp nie trzeba martwić się o to, że przy niesieniu blachy w obu dłoniach, nie będzie jak złapać za uchwyt drzwiczek, by je otworzyć. Dzieje się to automatycznie! Wystarczy delikatnie dotknąć uchwytu dłonią, palcem czy łokciem.

Dodatkowo – komora została zaprojektowana w taki sposób, aby rozprowadzać temperaturę równomiernie w całym urządzeniu. Można piec na kilku poziomach jednocześnie, bez obaw o surowe składniki na którymś z nich. Recenzowany piekarnik daje więc gwarancję tego, że nawet duże porcje wypieków (np. babeczek) czy sporych rozmiarów potrawy (głównie pieczone mięso), zawsze będą pyszne i idealnie dopieczone. Amica BakingPro System to także większa komora, wygodniejsze blachy oraz specjalny wentylator, który przyspiesza nagrzewanie.

A jeśli już o tym mowa, Amica X-Type OpenUp ma na wyposażeniu prowadnice teleskopowe z funkcją STOP. Ich działanie jest proste, ale za to niezwykle wygodne. Blacha podczas wysuwania hamuje się o specjalnie zaprojektowane wybrzuszenia, dzięki czemu nie wypada. Gorące dania nie zsuną się więc na podłogę ani nie poparzą dłoni.

Piekarniki Amica X-Type OpenUp - co je wyróżnia
źródło: amica.com.pl

Technologie w piekarnikach Amica X-Type OpenUp

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych funkcji, urządzenie posiada jeszcze szereg innych rozwiązań technologicznych. Na uwagę zasługuje na pewno inteligentny system czyszczenia katalitycznego. W komorze znajdują się prostokątne panele, które przyciągają brud. Osadza się on na ich powierzchni i aby go usunąć, wystarczy nastawić piekarnik na godzinny program w 250⁰C.

Natomiast inne miejsca w piekarnikach Amica X-Type OpenUp uda się w łatwy sposób wyczyścić dzięki emalii EasyClean, która pokrywa wnętrze. Jest ona pozbawiona zagłębień oraz porów, więc nie wchodzą w nią zabrudzenia. Koniec ze żmudnym i męczącym szorowaniem.

Pozostałe rozwiązania oraz technologie:

  • Chłodny front, składający się z trzech szyb, przy czym jedna z nich jest refleksyjna (odbijająca ciepło), co stanowi ochronę przed poparzeniem o drzwiczki,
  • Jedenaście programów, w tym szybkie nagrzewanie (3 minuty), rozmrażanie oraz grill,
  • Wskazówki umieszczone na wewnętrznej stronie drzwi, które pomogą dobrać odpowiedni czas pieczenia oraz poziom drabinki do potrawy,
  • Programator z chowanymi, podświetlanymi pokrętłami i wyświetlaczem LED ze sterowaniem sensorowym.

Model Amica ED37618X ma również oświetlenie halogenowe górne, dzięki któremu przez cały cykl można podglądać stan potrawy. Natomiast zamknięta górna listwa drzwi zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do środka komory i pomaga w czyszczeniu.

Piekarniki Amica X-Type OpenUp - co je wyróżnia
źródło: amica.com.pl

Specyfikacja techniczna

Na sam koniec przedstawmy jeszcze kilka informacji technicznych, dotyczących modelu Amica ED37618X. Urządzenie należy do klasy energetycznej A i posiada dwie blachy w zestawie. Pozostałe dane:

  • Typ: do zabudowy,
  • Wymiary (szer. x gł. x wys.): 59,5 x 57,5 x 595, cm,
  • Pojemność: 77 litrów,
  • Moc grzałki górnej/dolnej: 900/1100 W,
  • Grill elektryczny 1500 W,
  • Zasilanie: 230 V.

Do głównych zalet recenzowanego piekarnika należy jego cena. Kosztuje on bowiem ok. 1500 zł, co stanowi naprawdę dobrą kwotę w stosunku do oferowanych funkcji oraz rozwiązań technologicznych.

Piekarniki Amica X-Type OpenUp - co je wyróżnia
źródło: amica.com.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments