Oral-B Genius X – inteligentna szczoteczka

aleksandra | 4 grudnia 2019

Choć w ostatnich latach szczoteczki elektryczne powoli ustępują miejsca swoim sonicznym odpowiednikom, wciąż pozostają bardzo popularne. Wynika to z ich dobrej ceny, intuicyjnej obsługi oraz bycia zapamiętanym przez użytkowników jako urządzenia niezawodne i praktyczne. Ostatnio jednak na rynku pojawiło się coś nowego – inteligentny model Oral-B Genius X. Co potrafi ta wyjątkowa, chociaż droga szczoteczka? Sprawdźmy!

Sztuczna inteligencja w szczoteczce?

Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy okazji tego produktu, jest to, że jego działanie wspomaga sztuczna inteligencja. Do jej zadań należy monitorowanie tego, w jaki sposób użytkownik myje swoje zęby, by na bieżąco personalizować ustawienia szczoteczki. Urządzenie samodzielnie dopasowuje:

 • Prawidłowy nacisk,
 • Odpowiedni czas,
 • Tryb szczotkowania.

Oral-B Genius X rozpoznaje styl mycia zębów i dzięki temu zawsze gwarantuje profesjonalne efekty czyszczenia. Nie rani dziąseł, gdyż sztuczna inteligencja spowalnia obroty w momencie, gdy te mogą negatywnie wpłynąć na ich stan. Informuje o tym również przy pomocy czerwonego wskaźnika wizualnego. Co więcej, urządzenie łączy się ze specjalną aplikacją na telefon, do której przesyła informacje o obszarach jamy ustnej, wymagających dodatkowej uwagi.

Na smartfonie można skorzystać z funkcji wykrywania położenia szczoteczki, by nie pominąć żadnego miejsca; sprawdzić siłę nacisku na zęby (czy nie jest za duża lub za mała) oraz zobaczyć spersonalizowane wskazówki dla użytkownika. Są one przygotowywane na podstawie danych, zbieranych w trakcie mycia i informują np. o ocenie szczotkowania.

Oral-B Genius X – inteligentna szczoteczka
źródło: amazon.com

Oral-B Genius X – technologie

Prezentowany model, oprócz funkcji, związanych ze sztuczną inteligencją, posiada również szereg innych udogodnień. Po pierwsze, ma aż sześć trybów pracy, między innymi: pielęgnacja dziąseł, wybielanie, mycie zębów, czyszczenie języka. Dodatkowe udogodnienia oraz technologie:

 • Podróżne etui premium, które jest w stanie jednocześnie ładować szczoteczkę oraz telefon,
 • Pojemny akumulator litowo-jonowy, zapewniający dwa tygodnie pracy bez ładowania,
 • Końcówki z odpowiednio ustawionymi włóknami, nie podrażniającymi dziąseł,
 • Zmieniająca się prędkość obrotów w zależności od aktualnie szczotkowanego miejsca.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnorakich końcówek, które można odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Są miękkie i twarde; dla dzieci czy z włóknami, ułożonymi pod kątem dodatkowej precyzji w oczyszczeniu przestrzeni międzyzębowej. Zwykle w zestawie znajduje się od jednej do trzech główek, ale pozostałe wersje można dokupić osobno.

Oral-B Genius X – inteligentna szczoteczka
źródło: allegro.pl

Specyfikacja techniczna

Na koniec czas przedstawić jeszcze kilka informacji o szczoteczce Oral-B Genius X. W podstawowym komplecie znajduje się rączka, jedna końcówka wymienna, akumulator i etui podróżne. Dostępne są różne wersje kolorystyczne: czarna, biała, złota. Pozostałe dane:

 • Czasomierz,
 • Czujnik siły nacisku,
 • Łączność Bluetooth,
 • Smart Ring 360°,
 • Ruchy oscylacyjno-rotacyjne.

Jeśli chodzi o cenę, szczoteczki elektryczne Oral-B Genius X kosztują dużo, głównie ze względu na wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o pełnej wygodzie użytkownika, przy okazji nie zapominając o prawidłowych efektach mycia zębów. Producent zapewnia, że w procesie produkcji konsultowano się z dentystami w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Podstawowa wersja z jedną końcówką kosztuje około 1200 zł.

Oral-B Genius X – inteligentna szczoteczka
źródło: oralb.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments