Okap Samsung HB6247SX – recenzja sprzętu

patrycja | 26 lutego 2019

W dzisiejszych czasach okap to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Oczyszcza powietrze i niweluje nie tylko nieprzyjemne zapachy pozostałe po gotowaniu, ale też tłuszcze, które niewchłonięte osiadają na meblach. Okap robi to na dwa sposoby – jako pochłaniacz albo jako wyciąg. Ten pierwszy pracuje w obiegu zamkniętym. Powietrze jest wciągane do środka, oczyszczane przy pomocy filtrów, a następnie wypuszczane z powrotem. Z kolei wyciąg działa dzięki podłączeniu do osobnego przewodu kominowego i wydala wszystkie zanieczyszczenia na zewnątrz. Usuwa nie tylko nieprzyjemne zapachy ale też kurz i wilgoć. Warto przed zakupem okapu zrobić rozeznanie rynku i dostępnych na nim modeli, aby wybrać jak najlepszy. Dziś sprawdzimy okap Samsung HB6247SX.

Dane techniczne

Okap Samsung HB6247SX jest montowany nad kuchnią. Pracuje za równo w trybie pochłaniacza jak i wyciągu. Posiada wysuwany panel sterowania. Jego design jest nowoczesny, ale jednocześnie klasyczny z obudową ze stali nierdzewnej, a to podkreśla ciekawy wygląd i zapewnia wytrzymałość. Wówczas łatwiej dbasz o czystość urządzenia. Ważne jest to, że okap posiada trzy prędkości pracy, zatem poradzi sobie z zapachami nawet podczas gotowania kilku dań jednocześnie. Jest więc skuteczny i efektywny.

Akpo WK-10 Neva Inox okap – recenzja

Dodatkowe zalety

Okap Samsung HB6247SX posiada oświetlenie halogenowe, co zapewnia naturalną jasność. Dodatkowo bardzo dobrze oświetla miejsce pracy w kuchni i zapewnia większy komfort.

Filtry w okapie Samsung HB6247SX

Mamy tu za równo filtr aluminiowy jak i węglowy aktywny. Ten pierwszy, jak nazwa wskazuje, jest wykonany z aluminium. Zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, które osadzają się na ścianie i meblach w kuchni. Można go łatwo wyczyścić. Drugi z filtrów, węglowy, posiada aktywne cząsteczki węgla, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Tego filtra już nie myjemy. Jest on jednorazowego użytku i po eksploatacji wymieniamy go na nowy.

Należy pamiętać że, jeśli chcemy aby nasze urządzenie pracowało jak najlepiej, to musimy te filtry wymieniać regularnie. W instrukcji obsługi zazwyczaj producenci umieszczają informacje na temat konserwacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaniedbane filtry nie będą odpowiednio spełniały swojego zadania, a to z kolei rzutuje na całą pracę sprzętu.

Jak działa okap?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o