Okap Akpo WK-10 Neva Inox – recenzja

aleksandra | 21 marca 2019

Wybór okapu jest równie ważny, jak każdego innego sprzętu AGD w domu. Nic dziwnego – bez jego pomocy utrzymanie kuchennych mebli w czystości byłoby praktycznie niemożliwe, a usuwanie uciążliwych zapachów o wiele trudniejsze. W chwili obecnej na rynku znajduje się ogromny przekrój wersji tego prostego w obsłudze urządzenia. Są bowiem okapy kominowe, wyspowe, podszafkowe, tradycyjne, wyciągi, pochłaniacze… Na co się zdecydować? Jakie technologie znajdują się w nowoczesnych okapach? Sprawdzimy to na podstawie recenzji okapu do zabudowy Akpo WK-10 Neva Inox.

Co wyróżnia okap Akpo WK-10 Neva Inox?

Na pewno to, że firma Akpo pochodzi z Polski. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w projektowaniu oraz wytwarzaniu okapów kuchennych, a w produkcji wykorzystuje najnowsze technologie oraz specjalistyczne maszyny. Stanowi to duży plus dla miłośników wspierania rodzimych biznesów. Co więcej – urządzenie jest sterowane za pomocą… Pilota! A to oznacza, że z łatwością można kontrolować jego pracę z drugiego końca domu. Świetna opcja dla rodziców z małymi dziećmi czy też osób, które nie przepadają za wstawaniem z kanapy 🙂 Pilot posiada wbudowany magnes, więc podczas spoczynku można przyczepić go do lodówki.

Okap może być używany zarówno jako wyciąg, wówczas wszelkie opary odprowadzane są na zewnątrz budynku za pomocą kanału wentylacyjnego, jak i pochłaniacz. Ten drugi system polega na przefiltrowywaniu powietrza w obiegu wewnętrznym, a następnie wypuszczaniu go z powrotem do kuchni. W tym celu niezbędne jest zamontowanie filtrów węglowych. To najczęściej wykorzystywana opcja, ponieważ nadaje się do stosowania w blokach mieszkalnych.

Oprócz pilota, urządzeniem można sterować również za pomocą miękkich i wygodnych przycisków SoftTouch.

Akpo WK-10 Neva Inox okap – recenzja
źrodło: akpo.pl

Informacje techniczne

Okap Akpo WK-10 Neva Inoxwykonano z blachy ocynkowanej oraz stali nierdzewnej (gatunek 430). Ze względu na to, że należy do kategorii urządzeń do zabudowy, kiedy zostanie schowany w ciągu mebli, jest praktycznie niewidoczny. Jego wizualna część ma jednak nowoczesny, przyjemny dla oka wygląd. Posiada filtr aluminiowy, czyli taki, który składa się z siatek, mających za zadanie oczyszczać powietrze z brudu, tłuszczu oraz brzydkich zapachów. Jednakże tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, można dokupić do niego również filtr węglowy.

Podajmy jeszcze kilka dodatkowych informacji na temat recenzowanego urządzenia:

  • Należy do klasy energetycznej D,
  • Posiada trzy opcje regulowania mocy,
  • Emituje dźwięki w granicach 51-61 dB,
  • Wyposażone jest w oświetlenie LED,
  • Moc silnika wynosi 140 W,
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 28 x 53 x 29 cm.
Akpo WK-10 Neva Inox okap – recenzja
źródło: akpo.pl

Plusy i minusy

Tak jak to w każdej recenzji bywa, przyszedł czas na podsumowanie wad i zalet przedstawianego produktu. Na początek skupmy się na jego pozytywach:

  • Pierwszym z nich jest na pewno cena – okap kosztuje ok. 350 zł, co jest dość niską kwotą w porównaniu do podobnej wielkości sprzętów do zabudowy,
  • W urządzeniu jest możliwość ustawienia timera, który automatycznie wyłączy urządzenie po wybranym czasie,
  • Na plus zalicza się również wygodne sterowanie oraz spora moc wyciągu,
  • Warto pamiętać też o interesującym, nowoczesnym designie.

Jeśli chodzi o minusy, nie da się ukryć, że głównym z nich jest głośność urządzenia – jego praca zdecydowanie nie należy do cichych. Ocynkowana blacha szybko się brudzi i trudno doczyścić ją z tłuszczu. Czy warto? Za taką kwotę owszem, jednakże dobrze jest zastanowić się nad tym, czy wymienione przez nas wady nie będą irytujące przy dłuższym użytkowaniu.

Akpo WK-10 Neva Inox okap – recenzja

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o