Odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 – recenzja

aleksandra | 19 grudnia 2019

Jednym z najczęściej eksploatowanych urządzeń w każdym domu jest odkurzacz. To sprzęt, który pozwala w szybki i bezproblemowy sposób doprowadzić podłogę do porządku, a do tego zaoszczędzić czas oraz energię, którą można spożytkować później na inne obowiązki. W chwili obecnej dostępnych jest wiele różnych wersji tego sprzętu – mniej lub bardziej rozwiniętych technologicznie. A co potrafi model Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01? Sprawdźmy!

Bezprzewodowa wolność

Recenzowane urządzenie to tak naprawdę odkurzacz ręczny, stojący oraz wodny w jednym. Ze względu na swoją wielofunkcyjność, pozwala posprzątać właściwie wszystkie przestrzenie w domu za jednym zamachem oraz zadbać o porządek w trudno dostępnych miejscach, takich jak kąty pomieszczeń, sufity etc.

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 posiada akumulator litowo-jonowy 25.2 V, który gwarantuje 75 minut pracy w trybie Eco oraz 35 i 25 min. odpowiednio w trybie normalnym i Turbo. To wystarczający czas na bezproblemowe odkurzenie nawet dużego mieszkania. Brak ciągnącego się kabla daje większe pole do manewru, a także gwarantuje wygodne sprzątanie pod meblami, w samochodzie, na tarasie bądź w dziecięcym pokoju.

Moduł ręczny można w dowolnym momencie odczepić od reszty urządzenia, by wyczyścić miejsca wymagające większej precyzji lub uwagi. Zintegrowana z rurą ssawka szczelinowa jest zawsze pod ręką i da się ją za pomocą jednego kliknięcia zamienić na szczotkę. To praktyczne, intuicyjne oraz komfortowe!

Odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua FC690401 – recenzja
źródło: philips.pl

Zastosowane rozwiązania technologiczne

Urządzenie oprócz tego, że wyróżnia się niezwykłą dbałością o wygodę użytkowania i nowoczesnym designem, posiada także szereg interesujących rozwiązań technologicznych. Dzięki nim sprzątanie przestaje być żmudne czy nieprzyjemne, a staje się wygodne, szybkie oraz kompleksowe. Do najważniejszych należą:

 • Nasadka zasysająca 360°, do której zadań należy szybkie wyłapywanie kurzu,
 • Cyfrowy silnik PowerBlade, zapewniający przepływ powietrza na poziomie >1000 l/min, co znacząco usprawnia odkurzanie,
 • Bezworkowa technologia PowerCyclone 8, dzięki której nawet odkurzacz ręczny posiada dużą moc ssania i nie zawodzi efektami swojej pracy,
 • System potrójnej filtracji zanieczyszczeń, odpowiedni dla alergików. Filtry zatrzymują kurz, alergeny oraz drobnoustroje, nie pozwalając im na ulatywanie do powietrza,
 • Podświetlenie LED na nasadce odkurzającej, zaprojektowane w taki sposób, aby można było dostrzec zanieczyszczenia nawet pod meblami czy w zacienionych miejscach.

Bardzo istotną rzeczą jest to, że odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 ma pojemnik na zanieczyszczenia zamontowany na górze. Ich wyrzucenie nie wymaga więc schylania.

Jeśli chodzi o mycie, do tego służy system AquaBoost oraz specjalne wkładki z mikrofibry, które są wielofunkcyjne i można je prać w pralce. Wypływanie wody jest na bieżąco kontrolowane, aby zachować właściwą wilgotność podłogi i jej nie uszkodzić. Taka funkcja to idealne rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt.

Odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua FC690401 – recenzja
źródło: philips.pl

Philips SpeedPro Max Aqua FC6904/01 – specyfikacja

Czas przejść do informacji technicznych. W zestawie z odkurzaczem znajduje się zasilacz, wkładka z mikrofibry do mycia podłóg, zintegrowana szczotka, dodatkowy filtr, mini elektroszczotka i nasadka zasysająca 360⁰. Dzięki temu sprzęt jest dostosowany zarówno do dywanów, jak i podłóg twardych. Pozostałe dane:

 • Czas ładowania: 5 godzin,
 • Poziom głośności: 84 dB,
 • Powierzchnia do wyczyszczenia na 1 zbiorniku: 60 m²,
 • Pojemność zbiornika na wodę: 0,28 l,
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,6 l,
 • Filtr silnika: zmywalny,
 • Waga: 2,7 kg,
 • Regulacja mocy ssania na rączce.

Jeśli chodzi o koszt, sprzęt kosztuje około 2500 zł. To dużo, ale biorąc pod uwagę ilość funkcji oraz wygodne sterowanie, jest wart swojej ceny. Z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua FC690401 – recenzja
źródło: philips.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments