Nieprzyjemny zapach z lodówki. Jak się go pozbyć?

patrycja | 2 listopada 2018

Otwierasz lodówkę i czujesz, że coś jest nie tak. Hmm… Czasem każdy z nas boryka się z problemem, jakim jest nieprzyjemny zapach z lodówki. To dość częsta sytuacja w wielu gospodarstwach domowych. Czy można sobie z tym poradzić? Oczywiście, że tak! Jest kilka sposobów na to, jak pozbyć się brzydkiego zapachu wydobywającego się z chłodziarki. Ale, żeby wiedzieć, który z nich zastosować, trzeba najpierw znaleźć przyczynę tego problemu. A tych też może być sporo.

Przyczyna problemu

Jest wiele możliwości, które są powodem brzydkich zapachów w lodówce. Jednym z nich jest zepsute jedzenie. Jeśli trzymamy dania zbyt długo w chłodziarce, normalnym jest, że zaczynają się psuć i wydają nieprzyjemny zapach. Są takie grupy produktów, które wydzielają szczególnie drażliwy i intensywny zapach, utrzymujący się długo nawet po usunięciu jedzenia z lodówki.
Kolejną przyczyną jest eksploatacja urządzenia. Jeśli lodówka ma już swoje lata, a filtry w niej zamontowane, nigdy nie były wymieniane, to możliwe, że zużycie sprzętu obniża jakość pracy.

Nieprzyjemny zapach z lodówki

Jak usunąć nieprzyjemny zapach?

Tu też jest kilka możliwości. Po pierwsze i raczej oczywiste – jeśli brzydki zapach jest efektem zepsutego jedzenia, to wyrzucamy wszystkie te nieświeże produkty. Następnie trzeba rozmrozić lodówkę i dokładnie ją umyć wewnątrz. Potem pozostawić na kilka godzin otwartą, żeby się wywietrzyła.

Czym myć lodówkę?

Aby sprawnie usunąć nieprzyjemny zapach, nie trzeba używać drogich środków chemicznych. Choć oczywiście można. Ale istnieją też domowe sposoby. Zaliczamy do nich na przykład:

  • ocet – w proporcji 50:50 z wodą,
  • amoniak – poradzi sobie z najtrwalszymi zapachami,
  • sok z cytryny – wymieszany z wodą powinien bez problemu usunąć nieświeży zapach.

Czym umyć lodówkę?

Na przyszłość

Co robić, aby problem nie powracał? Przede wszystkim regularnie sprawdzać stan produktów trzymanych w chłodziarce. Szczególnie tych o intensywnym zapachu. Jeśli się przeterminują, ich zapach będzie jeszcze mocniejszy. Dobrze jest też stosować specjalne wkładki do lodówki, tzw. pochłaniacze zapachów. Niwelują one na bieżąco problem. Jeśli nie masz aktualnie pod ręką pochłaniacza, wykorzystaj cytrynę. Przekrój ją na pół i wyciśnij sok. Wyciśniętą cytrynę włóż do lodówki na półkę. To świetny sposób na pozbycie się brzydkich zapachów. Oprócz cytryny, z naturalnych sposobów masz do wyboru jeszcze ziarna kawy i węgiel aktywny.

Pochłaniacz zapachów do lodówki

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły