Najlepszy blender w 2018

patrycja | 4 stycznia 2019

Blender to ogromne ułatwienie w kuchni. Pomaga w małych i tych większych czynnościach. Rozdrabnia, miesza czy sieka. W zależności od modelu, może mieć jeszcze więcej funkcji. Blendery dostępne są w dwóch wersjach – ręcznej i kielichowej. Ten pierwszy charakteryzuje się tym, że jest bardziej poręczny, zajmuje mniej miejsca i można go używać w dowolnym naczyniu. Z kolei ten drugi – kielichowy jest zdecydowanie większy, bo składa się z podstawy i dużego dzbanka, ale za to jest bardziej stabilny i funkcjonalny. To, który wybrać, zależy od naszych potrzeb. Dziś sprawdzimy najlepszy blender w 2018 za równo w jednej jak i drugiej wersji.

Ważne parametry w blenderze

Chcąc wybrać najlepszy dla siebie blender, musisz pamiętać o kilku ważnych parametrach i funkcjach. Określają one jakość urządzenia. I tak, jedną z ważniejszych kwestii jest moc urządzenia. Im większa moc, tym lepsza praca sprzętu, szybsze działanie i skuteczność miksowania. Blendery o dużej mocy łatwiej poradzą sobie na przykład z zamrożonymi owocami oraz kruszeniem lodu. Nie zrobią tego blendery o słabej mocy. Kolejnym ważnym parametrem jest regulacja prędkości. Sprawdź, czy regulacja jest płynna czy stopniowa oraz ile stopni posiada. Ważne jest też, gdzie znajduje się przełącznik – czy wygodnie jest nim sterować na panelu. W końcu to jeden z częściej używanych przycisków. Zwróć także uwagę na jakość wykonania blendera, czyli materiał i kolor. Jeśli jest to tworzywo sztuczne, to zadbaj o to, żeby było w ciemnym kolorze. Na jasnym będzie widać wszystkie odbarwienia i plamy.

Najlepszy blender ręczny w 2018

W tej kategorii nie ma sobie równych Bosch MSM88190. Jest to nasz zdecydowany lider. Przede wszystkim wysoka jakość wykonania sprzętu. Dodatkowo bogate wyposażenie całego zestawu. Różnorodność końcówek i pojemników, które ułatwiają pracę i zapewniają większy komfort. Poza tym moc i prędkość. 12-stopniowa skala prędkości, sprawia, że praca na tym urządzeniu to czysta przyjemność. A skoro już o czystości mowa, to specjalna konstrukcja końcówek sprawia, że miksowane produkty nie rozchlapują się na boki i ubrania. Fajnie? Pewnie, że fajnie!

Najlepszy blender kielichowy w 2018

Naszym zdaniem zdecydowanie Philips HR3652/00. Poza tym, że spełnia wszystkie najważniejsze kryteria, to posiada jeszcze wiele dodatkowych zalet. Przede wszystkim ma dużą moc, bo 1400 W. To zapewnia szybką i dokładną pracę urządzenia. Kielichowy blender jest bardzo stabilny i solidny. Dzban o pojemności 2 litrów to gwarancja komfortu pracy. Dodatkowo można tę część myć w zmywarce.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.