Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

aleksandra | 27 września 2019

Zakup zmywarki nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Cóż, po pierwsze, półki sklepowe pękają w szwach, oferując klientom setki najróżniejszych modeli, spośród których nie wiadomo, jaki wybrać. Po drugie, wątpliwości nie dotyczą już tylko wymiarów czy ilości programów, ale również dodatkowych funkcji i technologii. Spoglądając na opisy współczesnych sprzętów AGD, nie da się nie zauważyć, że są one wypełnione szeregiem dziwnie brzmiących nazw, które same w sobie niewiele mówią. Czas więc przyjrzeć im się trochę bliżej. Dziś sprawdzimy najciekawsze technologie w zmywarkach Beko i wyjaśnimy, co oznacza AutoDose czy Tray Wash.

CornerIntense

Ten system dotyczy konstrukcji ramienia myjącego. Zazwyczaj w zmywarkach znajduje się spryskiwacz, umieszczony na dole komory, który porusza się po okręgu. Natomiast w przypadku CornerIntense proces przedstawia się bardziej skomplikowanie. Ramię zostało zaprojektowane tak, by pracowało po linii kwadratu. Dodatkowo jest wzmocnione obrotową dyszą myjącą. Jakie są zalety systemu, zaprojektowanego przez Beko?

  • Woda dociera do rogów zmywarki,
  • Detergent jest rozprowadzany po wszystkich naczyniach, nawet tych umieszczonych na brzegach kosza,
  • Większe ciśnienie wody gwarantuje lepszy połysk,
  • Brak problemów z niedokładnym domywaniem naczyń niweluje konieczność ich precyzyjnego ustawiania, co pozwala zaoszczędzić czas.

Technologia CornerIntense w zmywarkach Beko pojawia się coraz częściej, Można przypuszczać, że już niedługo stanie się standardowym wyposażeniem najnowszych modeli.

Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

TrayWash

Tutaj producent skupił się na poprawie komfortu wszystkich miłośników pieczenia. Trzeba bowiem przyznać, że mycie tac z piekarnika stanowi nie lada wyzwanie. Ręczne doszorowanie przypalonych resztek czy tłustych osadów jest wyjątkowo żmudne i zmywarka również może mieć z tym problem. TrayWash to system specjalnych uchwytów na blachy, które zamontowano w takich miejscach, aby urządzenie miało jak najlepsze pole do pracy oraz mogło dobrze rozprowadzić detergent. Wystarczy wsunąć tacę do środka i zapomnieć o niedokładnych, niezadowalających efektach czyszczenia.

Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

AutoDose w zmywarkach Beko

Kiedy omawiamy najciekawsze technologie w zmywarkach Beko, nie możemy zapomnieć o systemie automatycznego dozowania. Jest bowiem wygodny i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jak działa? To proste. Wystarczy wlać do dozownika większą ilość płynu czy żelu, a urządzenie samo uwolni jego odpowiednią ilość podczas pracy. Dodatkowo proces ten jest dopasowany do wybranego programu, a więc do tych dłuższych czy z wyższą temperaturą pobierze więcej detergentu, a krótszych – odpowiednio mniej. Całkowite uzupełnienie dyspensera w tradycyjnych modelach o szerokości 60 cm wystarczy nawet na 23 cykle mycia.

AutoDose

SelfDry

No dobrze, skoro było już o myciu, to nadszedł czas na kilka słów o suszeniu. Otóż Beko pomyślało również o tym, jak w szybki, ekonomiczny i bezproblemowy sposób wysuszyć naczynia. Technologia SelfDry samodzielnie otwiera drzwi po zakończonym cyklu, by ułatwić im niwelowanie wilgoci. Wszystko dzieje się bez udziału domowników. Można więc na spokojnie wyjść z domu i po powrocie móc od razu przepakować naczynia do szafki. To również oszczędność – urządzenie zużywa mniej energii, jeśli w suszeniu pomaga mu powietrze.

Najciekawsze technologie w zmywarkach Beko

Zmywarki Beko – pozostałe technologie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że oprócz wyżej wymienionych rozwiązań, zmywarki Beko posiadają jeszcze inne, równie interesujące funkcje. Tak naprawdę – w zależności od modelu – każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie sprzęt, który spełni oczekiwania dotyczące różnych obszarów. Opiszmy więc pokrótce pozostałe technologie:

  • Program automatyczny Allin1 – zmywarka sama wykrywa, czy do mycia jest używana tabletka 3w1 i wówczas odpowiednio dopasowuje czas trwania cyklu,
  • Dowolna personalizacja koszy dzięki regulacji półek, składanym drabinkom oraz dodatkowym akcesoriom,
  • System HomeWhiz, czyli łączność z urządzeniem za pomocą telefonu, co daje możliwość uruchomienia zmywarki na odległość czy też kontrolowania jej pracy,
  • Zawiasy SlideFit, umożliwiające montowanie frontu zmywarki bez podcinania cokołu.

Oczywiście poszczególne modele zmywarek Beko różnią się od siebie i w zależności od ceny czy wielkości, są wyposażone w inne rozwiązania oraz funkcje. Trzeba jednak przyznać, że oferowane przez producenta opcje robią wrażenie. Zdecydowanie warto wiedzieć, co oznaczają, kiedy nadejdzie czas na zakupy!

wnętrze zmywarki

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o