Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu suszarki do włosów?

Jak wygląda suszarka do włosów

Chyba zdecydowana większość z nas, a w szczególności kobiet, posiada w domu suszarkę do włosów, czasem nawet kilka. Wybór odpowiedniego modelu raczej nie kojarzy się z niczym skomplikowanym. Czy jednak zastanawiasz się czasem, co jest ważne podczas wyboru? To istotne, żeby określić swoje preferencje, bo potem ten sprzęt dłużej może nam posłużyć. Dlatego dziś podpowiemy, co jest ważne i na co zwrócić uwagę podczas zakupu suszarki do włosów.

Rodzaje suszarek:

  • profesjonalne – najczęściej są wykorzystywane w salonach fryzjerskich. Posiadają zaawansowane funkcje oraz bardziej rozbudowany zestaw dołączonych części, np. dyfuzor lub inne wymienne końcówki przydatne do modelowania fryzur;
  • domowe – ich możliwości oraz wygląd są bardzo różne, wszystko zależy od użytkownika. Możemy wybrać, mniejsze, bardziej poręczne, albo większe z wieloma funkcjami;
  • turystyczne – posiadają podstawowe funkcje, a ich główną zaletą są małe gabaryty oraz możliwość składania tak, aby łatwiej było ją spakować w podróż.
Suszarka do włosów - jak wybrać odpowiednią

Ważne parametry:

Kolejna sprawa, którą musimy wziąć pod uwagę, to parametry urządzenia, które chcemy kupić. W przypadku suszarki ważne są

  • moc: jest wyrażana w Watach i określa jakoś pracy silniczka. Najpopularniejsze są modele o mocy 1300-1800 W, jednak możemy dostać też suszarki z 2000 W i więcej;
  • regulacja temperatury: w tych domowych suszarkach najczęściej spotykamy dwa lub trzy stopnie temperatury. Zdecydowanie lepiej jest wybrać 3 stopnie, ponieważ daje to więcej możliwości na co dzień. Jeśli jednak mówimy o suszarce turystycznej, to tutaj rzadko kiedy znajdujemy modele z 3 stopniami.
  • regulacja siły nawiewu: tak samo jak powyżej, możemy mieć dwa lub trzy stopnie nawiewu. Wszystko zależy od tego, czy jest to suszarka domowa czy turystyczna.
Dawny model suszarki do włosów

Co jeszcze jest istotne przy wyborze suszarki do włosów?


Ważną rolę ogrywa rodzaj silnika. Wyróżniamy trzy  rodzaje – DC, AC oraz bezszczotkowy. Ten pierwszy to typowy silnik lekki do suszarek domowych i turystycznych, ma określoną wytrzymałość. Ten drugi jest bardziej wytrzymały, przeznaczony do suszarek profesjonalnych. Natomiast silniki bezszczotkowe są nowością na rynku. Ich zaleta jest wysoka wydajność. Sprawiają, że włosy suszą się do dwóch razy szybciej. Są wytrzymałe i porządne, stosowane w profesjonalnym sprzęcie.

Jakie funkcje powinna mieć suszarka

Podczas zakupu suszarki, warto określić do czego najczęściej będziemy używać suszarki – szybkie suszenie włosów, czy długotrwałe modelowanie przy pomocy dodatkowych elementów takich jak dyfuzor.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o