Lodówka turystyczna na camping – co trzeba wiedzieć?

patrycja | 13 czerwca 2019

Lato za pasem. A dzięki takiej pogodzie, jaką obecnie mamy za oknem, można przyjąć, że lato już się zaczęło ? W każdym razie sezon letni to czas urlopów i wyjazdów. Wiele osób skrupulatnie planuje swój urlop z dużym wyprzedzeniem. Pamiętamy o ubraniach, kosmetykach, a nawet apteczce podróżnej. I bardzo dobrze, bo są to niezbędne rzeczy. Ale jeśli pamiętamy także o zapasie jedzenia, to musimy zaplanować, jak je przewieźć. Podczas długich godzin w podróży, spędzonych w samochodzie, często jedzenie może nie przetrwać. Jak temu zapobiec? Lodówka turystyczna. Podpowiem dziś, jak wybrać najlepszą.

Lodówki elektryczne


Jest kilka rodzajów zasilania takiej lodówki. Może ona być podłączona do gniazdka zapalniczki samochodowej lub działać na takiej samej zasadzie jak klasyczne domowe lodówki, z tym, że w mniejszej wersji. Większość modeli posiada system termoelektryczny, który zapewnia chłodzenie i grzanie. Ich zaletą jest duża wydajność. Pobierają stosunkowo mało prądu, więc są oszczędne. Jednak największym minusem jest wysoka cena. Zatem jeśli myślisz o jednorazowym wyjeździe – polecam poniższe opcje. Ta lodówka turystyczna sprawdza się najczęściej u osób, które dużo podróżują i bardzo często korzystają z takiego rozwiązania.

Lodówka turystyczna elektryczna
adve.pl

Lodówki na wkłady chłodzące


Nie posiadają zasilania. Wyglądają jak duże kubły z pokrywą na górze, która szczelnie oddziela wnętrze od temperatury na zewnątrz. Dodatkowo są obudowane styropianem, który zatrzymuje chłodne powietrze wewnątrz kubła. Ich zaletą jest więc to, że są lekkie. Aby móc przechowywać żywność przez długie godziny podróży – najpierw zamroź wkłady chłodzące w domowej zamrażarce.

Lodówka na wkłady chłodzące
sport-shop.pl

Torby termiczne


Klasyczne, bardzo powszechne torby, które można kupić w wielu marketach. Są wykonane z poliestru, a w środku mają aluminium, które hamuje przedostawanie się ciepłego powietrza. Torby same w sobie nie mają funkcji schłodzenia. Służą raczej do przechowywania już schłodzonego jedzenia czy picia. Idealne do krótkich podróży, na przykład kiedy chcesz pojechać na grilla do znajomych za miasto i zabierasz ze sobą zimne piwko, kiełbaski i inne atrybuty sezonowego grillowania. Nie są tak funkcjonalne, jak lodówka turystyczna, ale też dają radę.

Torby termiczne

Lodówka turystyczna – na co zwrócić uwagę?


Jest kilka ważnych parametrów, które dobrze jest wziąć pod uwagę podczas zakupów. Przede wszystkim:

  • pojemność: od tego, jak dużo chcesz zapakować do urządzenia chłodzącego zależy, na jaki model powinieneś się zdecydować. Jeśli mowa o kilku podręcznych napojach i żywności pakowanej hermetycznie, to wystarcza nawet torby;
  • budowa: czyli określ jak długo chcesz przewozić żywność i jakie masz oczekiwania względem tego urządzenia;
  • temperatura: ważna sprawa w przypadku długich podróży w samochodzie czy w pociągu, kiedy temperatura na zewnątrz nie jest sprzymierzeńcem;
  • cena: jakby nie patrzeć, jest ważna. Powyżej przedstawione propozycje możesz nabyć w przeróżnych cenach. Wszystko zależy od funkcjonalności danego sprzętu.  
Wkłady chłodzące do lodówek

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły