Lodówka do 1500 zł, którą wybrać? 2019-01-21

Lodówka do 1500 zł, którą wybrać

Twoja lodówka „ledwo dycha”? Szukasz urządzenia chłodzącego w niskiej cenie? Potrzebujesz sprawdzonego sprzętu, który posłuży Ci przez najbliższe kilka lat? Budżet przeznaczony na lodówkę zamyka się w kwocie 1500 zł? Martwisz się, że nic sensownego nie znajdziesz?

Historia rozterek tego typu jest długa. Pomimo że rynek urządzeń chłodzących przechodzi ostatnio renesans, większość starszych modeli zaczyna szwankować. Sytuacja, kiedy to sprzęt: nie chłodzi, wyłącza się, wydaje bliżej nieokreślone dźwięki jest mocno stresująca. A nowa lodówka to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, zatem nie każdy jest w stanie wyłożyć „od tak” na nowy sprzęt.
Czy zatem istnieje możliwość zakupu: nowej, wydajnej i niezawodnej lodówki do 1500 zł? A jeśli tak to, jaki model wybrać?

Lodówka za 1500 zł powinna mieć…

Wydajny zamrażalnik

Każde urządzenie zaliczane do tych z pierwszej klasy, powinno zawierać wbudowany zamrażalnik. Mało tego, zamrażalnik musi być pojemny i wydajny. Co nam po nieokazałych gabarytach, które nie poradzą sobie z pomieszczeniem np. mięsa na święta? Urządzenie musi być pojemne tj. powyżej 60 litrów, a zarazem wydajne, gdyż niezawodność tego elementu zapewni nam bezpieczeństwo żywności.

Niezawodny system chłodzenia

Ciągły obieg systemu chłodzenia wyrównuje wahania temperatury w urządzeniu. Efekt ten chroni wnętrze lodówki przed ciepłymi prądami, przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi lodówki. Funkcja chłodzenia powietrzem zapewnia również zminimalizowany proces szronienia się wnętrza urządzenia. Sprzęt posiadający ten system zapewnia Ci świeżość produktów spożywczych i wysoki poziom higieny urządzenia.

Pojemna komora robocza lodówki

Kawaler może pozwolić sobie na małą lodówkę, jednak w przypadku rodzin, wymogiem jest minimum 200 litrów pojemności komory. Taka powierzchnia zapewni Ci pomieszczenie wszystkich: serków, jogurcików, napojów, wędlin, warzyw, owoców, słoików i jeszcze resztek po obiedzie. Dlatego wybór dużej komory w tym wypadku to priorytet.

Wysoka klasa energooszczędności

Klasa oszczędności powyżej C, wydaje się wystarczająca w perspektywie czasu. Jednak wobec modeli, które posiadają klasę A+++, model C wypada kiepsko. Im lepszy model, tj. z większą klasą kupisz, tym więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu. Wiąże się to z rachunkami za energię elektryczną.

System no Frost

Podstawa sprzętu chłodzącego, niezależnie od ceny to system no Frost. Technologia ta zapobiega powstawania lodu i osadzania się go na ściankach lodówki. W odniesieniu do regularnej higieny i rozmrażania lodówki, co niekiedy trwa cały dzień, taki luksus to przede wszystkim oszczędność czasu. Z drugiej strony to również doskonały sposób na zwiększenie czasu przechowywania żywności.

Alarm otwartych drzwi + podwójne drzwi

Element dodatkowy, jednak w odniesieniu do lodówek za 1500 zł coraz częściej zauważalny. Podwójne drzwi w przypadku dużych lodówek ułatwią dostęp do określonych produktów bez konieczności narażania pozostałych na prądy ciepłego powietrza. Dodatkowy alarm przydaje się do oceny szczelności drzwi. Jeżeli będą niedomknięte załączy się sygnalizacja dźwiękowa. Sprawdzi się również w przypadku osób rozkojarzonych czyt. niedokładnych.

Propozycje modeli lodówek do 1500 zł

Uwzględniając wszystkie powyższe parametry, ciężko będzie znaleźć model posiadający wszystkie udogodnienia. Szczególnie jeśli mówimy o cenie półtora tysiąca. Jednak wiele modeli łączy ze sobą najważniejsze dla konsumenta cechy. W związku, iż wybór jednego egzemplarza jest trudny. Ułatwiamy Państwu pracę i zawężamy poszukiwania do kilku modeli, które według nas zasługują na dobrą ocenę.
• Bosch KGV36KL32
• Beko CNA 29120
• Beko BK 7725
• Electrolux ERF2404FOW
• Whirlpool BLF 8121 W
• Samsung RB29FWRNDSA
• Bosch KGN36NL30
• Amica FK238.4FX
• Samsung RB30J3230SA

Lodówka do 1500 zł, którą wybrać?
5 (100%) 1 vote
avatar
Katarzyna

Z zamiłowania urodzony majsterkowicz i "złota rączka" . Zamiast bawić się lalkami wolała młotek i wkrętak. Z czasem przerodziło się to w życiową pasję ,którą chętnie się dzieli. Lubi mięso. Obserwuje świat, który ją otacza. Ten wirtualny, jak i realny, gdzie zawsze znajdzie smakowite kąski (mięsa).

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x