Lance do myjki Karcher – czym się różnią?

aleksandra | 30 listopada 2020

Myjki wysokociśnieniowe Karcher z roku na rok zyskują coraz większą popularność. To urządzenia wielofunkcyjne, intuicyjne w obsłudze oraz ułatwiające prace zarówno w domu, jak i wokół niego. Co więcej, producent oferuje cały szereg różnych akcesoriów, pozwalających dostosować sprzęt do swoich potrzeb. Dziś opowiemy o tym, czym różnią się lance do myjki Karcher i do czego można ich używać.

Lanca przedłużająca

To podstawowa a zarazem jednocześnie najprostsza lanca, jaką można zamontować w swojej myjce. Jak sama nazwa wskazuje, służy do przedłużania podstawowej lancy i ma za zadanie ułatwić dotarcie do wysoko położonych zabrudzeń. Kompaktowy rozmiar oraz prosta obsługa poprawia komfort sprzątania. W zależności od modelu, długość przedłużenia może się różnić.

Lanca przedłużająca

3w1 Multi Jet

Lanca 3w1 jest najbardziej uniwersalną i jednocześnie jedną z najpopularniejszych propozycji w naszym zestawieniu. To idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie szybkie usuwanie zabrudzeń. Za pomocą przekręcenia lancy można wybrać jeden z trzech poniższych strumieni wody:

  • Rotacyjny,
  • Płaski,
  • O niskim ciśnieniu.

Dzięki temu uda się usunąć zarówno lekkie, jak i uporczywe zanieczyszczenia – z różnych powierzchni, nawet delikatnych. Brak konieczności demontażu myjki, by skorzystać z innego strumienia wody, pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Lanca 3w1 Multi Jet dobrze sprawdzi się do codziennych i przemysłowych porządków. Pasuje do modeli z serii K 7, w tym Full Control Plus i Premium Full Control Plus Home.

Lanca 3w1 Multi Jet

 MP145 Multi Power

Model MP145 Multi Power działa bardzo podobnie do opisywanej wcześniej lancy 3w1, jednakże oferuje jeszcze większy wybór rodzajów strumienia. W tym akcesorium jest ich aż pięć:

  • Wachlarzowy,
  • Rotacyjny,
  • Punktowy,
  • Szeroki niskociśnieniowy,
  • Do nanoszenia środka czyszczącego.

To, że ciśnienie można regulować na bieżąco, w zależności od powierzchni, ułatwia czyszczenie i korzystanie z myjki. Wygodna obsługa to dodatkowy plus. Kompatybilność: myjki ciśnieniowych Karcher z serii od K 3 do K 5.

MP145 Multi Power

Lanca teleskopowa 

Ten rodzaj lancy jest świetny do czyszczenia miejsc trudno dostępnych lub o dużych rozmiarach, takich jak: elewacje budynków, chodniki, powierzchnie położone na wysokości i tym podobne. Model 26423470 posiada w zestawie praktyczny pasek na ramię, pozwalający swobodnie manewrować strumieniem wody w mniej męczący sposób. Pistolet ma również wbudowaną regulację. Do lancy można podłączyć wszystkie akcesoria Karcher przy pomocy złącza bagnetowego. Pasuje do myjek z serii od K 2 do K 7. Ciężar to tylko 2 kg.

lanca teleskopowa 26423470

Zestaw: lance z padem

Myjki wysokociśnieniowe świetnie sprawdzają się przy myciu okien. Kiedy jednak trzeba dosięgnąć do takich, które znajdują się bardzo wysoko, może pojawić się problem. W tym celu firma Karcher zaprojektowała specjalny zestaw, zawierający dwie lance oraz pad z mikrofibry. Jak to działa? Na jednej lancy można przymocować myjkę do okien lub Vibrapad KV 4, natomiast na drugiej pad z mikrofibry.

Dzięki temu uda się sięgnąć do nawet wysoko umieszczonych szyb, a po myciu nie zostaną na nich smugi ani zacieki. Dokładne dopasowanie do modelu można sprawdzić na stronie produktu. Lance nie obciążają rąk, są wygodne do trzymania i można je wydłużyć do 1,5 m.

lanca z padem karcher

Lanca rotacyjna

Kolejny rodzaj lancy do myjki ciśnieniowej to taka, która posiada punktową dyszę rotacyjną. Służy przede wszystkim do usuwania brudu atmosferycznego z powierzchni zewnętrznych, czyli chodników czy elewacji. Bez problemu poradzi sobie z mchem i zaciekami po deszczu. Obejmuje duży obszar za jednym razem, co pozwala szybko uporać się ze sprzątaniem. Warto mieć na uwadze, że takiej lancy nie używa się do powierzchni delikatnych, ponieważ mogą się uszkodzić.

lanca rotacyjna

Aby dobrać właściwy produkt do posiadanej myjki, warto sprawdzić kompatybilność za pomocą narzędzia na naszej stronie lub skorzystać z podpowiedzi producenta. Dzięki temu

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments