Kuchenka mikrofalowa LG MH6535GIS NeoChef – recenzja

aleksandra | 27 grudnia 2019

Koreańska firma LG słynie z produkcji sprzętów AGD, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz intrygującym designem. Nie inaczej jest w przypadku kuchenki mikrofalowej LG MH6535GIS NeoChef. Ten model stanowi zarówno eleganckie dopełnienie każdej kuchni, jak i prawdziwą gratkę dla miłośników urządzeń praktycznych, inteligentnych oraz przyciągających wzrok. Sprawdźmy, co potrafi!

Silnik inwerterowy w mikrofalówce?

Tak, to możliwe! W kuchence LG MH6535GIS NeoChef został zamontowany nowoczesny silnik inwerterowy, który ma za zadanie precyzyjnie regulować moc urządzenia i wpływać na szybkość podgrzewania oraz rozmrażania potraw. Użytkownik ma pełną kontrolę nad ustawieniami, a inteligentna zmiana poszczególnych programów i funkcji nie wpływa na jakość działania sprzętu czy smak jedzenia.

Temperatura jest dobierana w taki sposób, aby nie dochodziło do przypaleń, a szeroka gama możliwości pozwala przyrządzać najróżniejsze dania – nawet takie, które wcześniej nie nadawały się do mikrofalówki. W dodatku ciepło w komorze rozchodzi się równomiernie, dzięki czemu nie trzeba martwić się o źle rozmrożone mięso czy nie do końca podgrzany obiad. Szczególnie, że mikrofalówka samodzielnie dostosowuje się do poziomów mocy wejściowej – zadziała nawet przy niskim napięciu.

Kuchenka mikrofalowa LG MH6535GIS NeoChef – recenzja
źródło: lg.com

Design i czyszczenie

Recenzowana kuchenka na pewno przyciąga uwagę swoim wyglądem. Jest czarna i wykonana w sposób minimalistyczny, a choć posiada stosunkowo niewielkie wymiary, wciąż pomieści wysokie szklanki czy szerokie misy. Talerz obrotowy ma aż 6 kółek, tworzących sześciokątny pierścień stabilizujący, który utrzyma naczynia o maksymalnej wadze 2 kg.

Wnętrze oświetla lampa LED, dająca na tyle jasne światło, by można było podglądać potrawy bez otwierania drzwiczek. Natomiast ściany pokrywa antybakteryjna powłoka EasyClean, do której nie przywierają zanieczyszczenia ani bakterie. Czyszczenie przebiega więc szybko i wygodnie.

Jeśli chodzi o obsługę, LG MH6535GIS NeoChef posiada dotykowy panel sterujący – bez pokrętła, dzięki czemu łatwo pozbyć się ewentualnych zabrudzeń z jego powierzchni. Ikony oraz oznaczenia są duże i czytelne.

Kuchenka mikrofalowa LG MH6535GIS NeoChef – recenzja
źródło: lg.com

Programy w kuchence mikrofalowej LG MH6535GIS NeoChef

Trzeba przyznać, że opisywane urządzenie jest naprawdę wielofunkcyjne. Nie tylko pozwala na podgrzanie jedzenia, ale również smażenie, rozmrażanie i… Zrobienie domowego jogurtu naturalnego! Mikrofalówki LG można bowiem użyć jak jogurtownicy, by przyspieszyć proces fermentacji.

Duża moc urządzenia, która wynosi aż 1200 W, znacząco skraca czas przygotowywania potraw. Przykładowo, w porównaniu do standardowej kuchenki mikrofalowej LG, MH6535GIS NeoChef podgrzeje mleko o 26 sekund krócej, natomiast popcorn zrobi aż 57 sekund szybciej!

Recenzowany sprzęt posiada Charcoal Lighting Heater, czyli żarnik z węgla drzewnego. Do jego zadań należy przygotowywanie potraw w krótkim czasie, przy okazji zachowując ich idealny smak oraz stopień wypieczenia. Mikrofalówka działa więc podobnie do grilla, wykorzystując absorpcję ciepła z węgla drzewnego. Dostępne funkcje i programy:

 • Grillowanie,
 • Podgrzewanie,
 • Kombi,
 • Gotowanie inwerterowe,
 • Rozmrażanie,
 • Jogurt.

Warto pamiętać, że urządzenie zostało wyposażone w tryb Smart Diagnosis, który pozwala przekazać pracownikowi centrum serwisowego informacji o awarii. Wystarczy przyłożyć telefon do ikony w prawym dolnym rogu panelu sterowania.

Kuchenka mikrofalowa LG MH6535GIS NeoChef – recenzja
źródło: lg.com

Specyfikacja techniczna

Na koniec czas na kilka słów o podstawowych informacjach technicznych, dotyczących mikrofalówki LG MH6535GIS NeoChef. Urządzenie posiada:

 • Moc mikrofal: 1000 W,
 • Moc grilla: 900 W,
 • Wymiary: 47,6 x 27,2 x 38,8 cm,
 • Pojemność: 25 litrów netto,
 • Blokadę rodzicielską,
 • Szybki start,
 • Osiem najpopularniejszych potraw do wyboru.

Jeżeli chodzi o cenę, wynosi ona ok. 800 zł. To dużo jak na kuchenkę mikrofalową, jednakże biorąc pod uwagę jakość wykonania i ilość oferowanych opcji oraz rozwiązań technologicznych – koszt jest adekwatny. Recenzowane urządzenie z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!

Kuchenka mikrofalowa LG MH6535GIS NeoChef – recenzja
źródło: lg.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments