Kuchenka Electrolux EKK54552OX – recenzja sprzętu

katarzyna | 1 sierpnia 2019

Prym wśród kuchenek wiodą nadal nieprzerwanie sprzęty gazowo – elektryczne. Lubimy gaz, ponieważ ciągle jest tańszy niż energia elektryczna. Obecnie w nowym budownictwie nie buduje się nitek z gazem, większość urządzeń użytku domowego jest na prąd. Ale zawsze jest rozwiązanie można wykorzystać butlę gazową.

Kuchenka, jaką chcemy zaprezentować w dzisiejszym artykule jest gazowo – elektryczna, czyli klasycznie „góra” – z palnikami gazowymi, piekarnik – elektryczny. Znajdziesz ją pod modelem EKK54552OX. Wszystkie inne oznaczenia charakteryzujące tę kuchenkę są na tabliczce znamionowej. Dlatego warto nie zrywać jej.

Co jest przydatne podczas używania kuchenki Electrolux EKK54552OX wyglad
źródło: electrolux.pl

Co jest przydatne podczas używania kuchenki Electrolux EKK54552OX?

Każda kuchenka ma określone cechy, które decydują o naszym zakupie lub nie. Dla mniej wymagających jest to po prostu gotowanie i pieczenie potraw, dla innych równomierne podpiekanie, możliwość pieczenia kilku potraw na raz. Jednak nie ma co się oszukiwać, że szalenie ważną kwestią jest łatwość w utrzymaniu czystości. Nikt nie lubi poświęcać więcej czasu na sprzątanie niż to koniecznie.

Do najlepszych funkcji zaliczamy:

– możliwość wyjęcia drzwiczek na czas mycia piekarnika (znacznie to ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc)

– funkcja termoobiegu (równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz komory podczas pieczenia)

zobacz jak wyglada termoobieg w kuchence Electrolux EKK54552OX
źródło: electrolux.pl

– dodatkowa szuflada na akcesoria typu patelnie, blaszki, brytfanki

– płyta ze stali szlachetnej łatwa w utrzymaniu

– drzwiczki co prawda szklane są, ale przynajmniej widać na nich gdzie przejechać szmatką (plus i zarazem minus, ponieważ odciski palców oraz tłuste plamy są bardzo widoczne)

Kilka słów o oszczędności kuchenki Electrolux

Chyba najbardziej zależy nam ile średnio będzie kosztować nas eksploatacja takiego sprzętu. Wolę wiedzieć, co zobaczę na rachunku za prąd, więc płynnie przechodzimy do etykiety energetycznej. Ile kosztuje pojedyczny wypiek szarlotki?

Przyjmując dane producenta na średnie zużycie mocy w przypadku pieczenia „góra + dół” , bez termoobiegu wynosi 0,84 kWh za cykl.

Nasz dostawca energii elektrycznej liczy sobie około 55 groszy za 1kWh. Przemnażając te kwoty otrzymujemy 46 groszy. Warto wspomnieć, że szarlotka piecze się 1h. W przypadku innych potraw czas się zmienia, więc trzeba wykonać dalsze działania matematyczne proporcjonalne do czasu używania piekarnika. Analogicznie, jeżeli użyjemy funkcji termoobieg czas diametralnie skraca się pieczenia, ponieważ szybciej osiągamy zadana temperaturę. Dlatego mniejsze zużycie mocy skutkuje obniżeniem jej wartości do 0,74kWh.

Wniosek:

Używanie piekarnika elektrycznego Electrolux EKK54552OX wcale nie jest takie kosztowne, jakby mogło się wydawać.  Wszystko zależy od częstotliwości używania. Warto korzystać z funkcji przyspieszających nagrzewanie, ponieważ tym samym skracamy czas pracy urządzenia.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 3

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o