Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA – nowy trend?

aleksandra | 13 września 2019

W zeszłym roku na targach elektroniki użytkowej IFA zachwyciły nas kolorowe lodówki, zaprezentowane przez markę Bosch. Biorąc pod uwagę fakt, że sprzęty AGD od lat produkowane są głównie w bieli, czerni i różnego rodzaju odzieniach szarości, był to niezwykły powiew świeżości. Na tegorocznej edycji okazało się, że inne firmy również postanowiły pójść tym tropem, oferując klientom urządzenia w mniej standardowych barwach. Sprawdźmy, na jakie kolorowe sprzęty natknęliśmy się podczas przemierzania hal Messe Berlin!

Lodówki Sharp

Na uwagę na pewno zasługuje stoisko Sharp, w którym kolorowe modele chłodziarko-zamrażarek stanowiły jeden z głównych elementów wystroju. Były to produkty, które jeszcze nie zostały wprowadzone na rynek. Dlatego właśnie producent postanowił wykorzystać targi IFA jako źródło informacji na temat upodobań klientów. Jak?

Otóż całość została urozmaicona o swego rodzaju głosowanie. Pod lodówkami znajdowały się przyciski z odpowiadającymi im kolorami. Każdy z odwiedzających mógł nacisnąć na ten, który najbardziej mu się spodobał. Wówczas system zbierał informacje o ilości oddanych głosów, jednocześnie pokazując, jaka barwa najlepiej przypadła odwiedzającym do gustu. Trzeba przyznać, że dzięki tej zabawie, stoisko dość mocno wyróżniało się na tle innych. Ciekawe, czy w najbliższym czasie znajdziemy zaprezentowane lodówki na sklepowych półkach.

Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA - nowy trend

Beko Cosmopolis

Coraz mocniej rozwijający się trend kolorowych sprzętów dotyczy oczywiście nie tylko pralek czy zmywarek, ale również i małego AGD. Na targach znalazło się sporo innych urządzeń, zaprezentowanych w pastelowych barwach. Nasz wzrok przyciągnęła nowa seria produktowa Beko, a mianowicie Beko Cosmopolis.

Pokrótce można powiedzieć, że są to zestawy, składające się z pasujących do siebie czajników i tosterów, które charakteryzują się interesującym designem oraz kolorowymi obudowami. W chwili obecnej nie da się ich zakupić na Polskim rynku, ale mamy nadzieję, że ten fakt niedługo się zmieni. Takie urzędzenia z pewnością mogłyby być ciekawym dodatkiem do kuchni.

Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA - nowy trend

Mikrofalówki Midea

Kolorowe sprzęty pojawiły się także na stoiskach firm, które nie są jeszcze szczególnie znane czy popularne w Polsce. Przykładem jest chociażby Midea – chińskie przedsiębiorstwo, które w ostatnich latach szturmem podbija zagraniczny rynek, oferując klientom innowacyjne produkty w dobrych cenach. O bogatym asortymencie tej marki świadczyć może wielkość jej stoiska na targach IFA – musimy przyznać, że było ogromne.

Wśród zaprezentowanych produktów pojawiły się kuchenki mikrofalowe w pięknych, wyrazistych barwach, dodatkowo wykonane w powracającym ostatnio do łask stylu retro. Póki co możemy je zaliczyć do kategorii nowinki, gdyż nie są obecnie dostępne w sklepach, ale na pewno pozostaną w naszej pamięci na długi czas.

Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA - nowy trend

Czy kolorowe sprzęty to już trend?

W kontekście producenckim – na pewno tak. Chyba każda z większych firm zaprezentowała na targach IFA przynajmniej jeden kolorowy sprzęt, który planuje wprowadzić do swojej oferty. Jednakże póki co w większości są to tylko wybiegające w przyszłość wizje i niewiele tego typu urządzeń rzeczywiście da się kupić od ręki.

Mimo wszystko podejrzewamy, że kolejne lata tylko mocniej popchną kolorowy trend do przodu. Na koniec zerknijmy jeszcze na kilka innych, interesujących propozycji, które udało nam się zauważyć na targach IFA.

bosch vario style
Bosch Vario Style
maszyny do szycia singer
Maszyny do szycia Singer
Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA - nowy trend
Małe AGD Midea
Kolorowe sprzęty AGD na stoiskach IFA - nowy trend
Lodówki na stoisku Smeg

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły