Jakie są środki czyszczące do kuchenki? 2019-02-15

Jakie są środki czyszczące do kuchenki?

Kuchenka to jedno z tych urządzeń, które nie czyścimy zbyt chętnie. Zadanie to ułatwiają nam środki czyszczące usuwające resztki jedzenia oraz zaschnięty tłuszcz. Wybór tych odpowiednich nie należy do najłatwiejszych. Aby jednak pomóc Wam w podjęciu decyzji przygotowaliśmy listę preparatów, które naszym zdaniem najlepiej radzą sobie w codziennej pielęgnacji. Sprawdźcie poniżej!

Uwaga! Pamiętajcie, aby stosować jedynie środki przeznaczone do czyszczenia kuchenki. Przed użyciem dokładnie przeczytajcie instrukcje obsługi preparatu oraz sprawdźcie zalecenia dotyczące czyszczenia podane przed Producenta urządzenia.

Preparat odtłuszczający do kuchenki 00311908

Preparat odtłuszczający to pierwszy środek, który jako pierwszy wpadł nam w oko. Z jego pomocą szybko i sprawnie wyeliminujemy zaschnięte resztki żywności oraz przypalony tłuszcz. Rozpuścimy zabrudzenia oraz zapobiegniemy ich ponownemu przywieraniu do płyt kuchennych. Produkt jest całkowicie bezpieczny – nie rysuje i nie uszkadza powierzchni. Jest łatwy w użyciu i bardzo pojemny – starcza na wiele miesięcy systematycznej pielęgnacji. Dużym atutem tego preparatu jest także uniwersalność. Bez problemu wyczyści on kuchenki mikrofalowe, okapy, płyty grzewcze oraz wszystkie elementy wykonane ze stali nierdzewnej.

Olejek do stali nierdzewnej

Kolejny wybrany przez nas produkt ma formę olejku. Doskonale pielęgnuje on stal nierdzewną oraz chroni ją przed zabrudzeniami. Dodatkowo preparat ten zapobiega pojawieniu się odcisków palców pozostawiając powierzchnie czystą i pełną blasku. Produkt jest łatwy w użyciu. Wystarczy przetrzeć nim elementy ze stali szmatką nasączoną preparatem i gotowe. Dużym atutem tego środka jest to, że jest on bezpieczny dla żywności. Z powodzeniem może być stosowany do czyszczenia kuchenek mikrofalowych, piekarników oraz zmywarek.

Proszek do stali nierdzewnej

Kolejny produkt spodoba się przede wszystkim fanom ekologii – posiada w swoim składzie tylko naturnalne składniki. Skutecznie usuwa zabrudzenia oraz plamy. Aby wyczyścić nim powierzchnie  wystarczy zmieszać odrobinę pasty z wodą, a następnie wetrzeć ją w metal. Produktu możesz użyć zarówno na zimne, jak i na ciepłe powierzchnie.

Preparat czyszczący Top Grill Tenzi

Na koniec zostawiliśmy naszego faworyta. Produkt ten występuje w formie sprayu i jest niezastąpiony przy czyszczeniu piecyków gazowych, rusztów oraz grilli. Dzięki aktywnym niejonowym związkom eliminuje osady węglowe szybko i skutecznie. Wystarczy jedynie skryskać powierzchnię, a po 5 minutach przeszorować ją gąbką. Następnie należy przemyć czyszczone miejsce wodą.

Naturalne środki czyszczące: soda oraz ocet

Nie chcecie używać sklepowych produktów? Skorzystajcie z produktów, których z całą pewnością nie brakuje w waszym domu. Są nimi ocet oraz soda. Mieszając te składniki z wodą w odpowiednich proporcjach uzyskacie roztwór o doskonałych właściwościach czyszczących.

Jakie są środki czyszczące do kuchenki?
5 (100%) 5 votes
avatar
Anna

W dzieciństwie uwielbiała rozbierać na części pierwsze wszystkie zabawki, a obecnie przeniosło się to na urządzenia AGD. Lubi poznawać nowe rozwiązania technologiczne oraz przenosić je w życie codzienne. Majsterkuje, piecze ciasta i dużo pisze...

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x