Jakie błędy popełniamy używając zmywarki 2018-09-13

Jakie błędy popełniamy używając zmywarki

     1. Mycie nieodpowiednich naczyń

Jakie błędy popełniamy używając zmywarki? Częstym jest wkładanie do zmywarki przedmiotów, których nie należy w niej myć. Oprócz delikatnych naczyń porcelanowych i tych wykonanych z drewna unikajmy mycia w zmywarce naczyń aluminiowych – mogą one stracić swój pierwotny kolor. Uważajmy również na naczynia wykonane z plastiku, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać związki szkodliwe dla zdrowia. Unikać również powinniśmy także mycia garnków i patelni teflonowych – detergenty mogą  naruszyć ich powłokę.

    2. Szkodliwe środki chemiczne

Kolejnym błędem jest wsadzanie do urządzenia przedmiotów zabrudzonych różnymi środkami chemicznymi (np. pędzli z farbą). Może to nie tylko negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, ale także doprowadzić do uszkodzenia zmywarki.

   3. Przepłukiwanie naczyń

Powinniśmy unikać przepłukiwania naczyń w zlewie przed włożeniem ich do zmywarki („zgarnięte” powinny być tylko większe resztki). Detergent nie tylko nie będzie mógł spełniać swojego zadania, ale także może doprowadzać do niszczenia się naczyń.

   4. Jakie błędy popełniamy używając zmywarki? – przeładowywanie zmywarki

Istotne jest również, aby nie przeładowywać zmywarki. Zbyt duża ilość naczyń może sprawić, że woda wraz z detergentem nie dotrze do wszystkich ich zakamarków. Warto również zwrócić uwagę na sposób, w jaki umieszczamy naczynia w urządzeniu. Większe, powinny być umieszczane z tyłu lub z boku zmywarki tak, aby nie zakrywały dozownika. Pamiętajmy także o używaniu i odpowiednim wkładaniu sztućców do specjalnie skonstruowanego do tego celu koszyka lub szuflady.

Jakie błędy popełniamy używając zmywarki
5 (100%) 1 vote

Comments are closed here.

Katarzyna

Z zamiłowania urodzony majsterkowicz i "złota rączka" . Zamiast bawić się lalkami wolała młotek i wkrętak. Z czasem przerodziło się to w życiową pasję ,którą chętnie się dzieli. Lubi mięso. Obserwuje świat, który ją otacza. Ten wirtualny, jak i realny, gdzie zawsze znajdzie smakowite kąski (mięsa).

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x