Jaki wybrać odkurzacz samochodowy? 2018-10-26

Jaki wybrać odkurzacz samochodowy?

Samochód to bardzo wygodna sprawa. Dobrze jest go mieć, bo zdecydowanie ułatwia życie. Wycieczka rodzinna? Wyjazd na weekend? Spacer z pupilem w lesie? Wspaniała perspektywa. Ale na pewno oczami wyobraźni już widzisz stan tapicerki po takiej przejażdżce. Dlatego bardzo przydatny jest w takich sytuacjach odkurzacz samochodowy. Dziś podpowiemy, jakie modele dostępne na rynku, są godne uwagi a także czym się kierować przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Zalety

Odkurzacze samochodowe są niewielkich rozmiarów, a przez to bardzo poręczne. Z łatwością dotrą w każde trudno dostępne miejsce. Ich zróżnicowane końcówki, dostosowane do wielu zakamarków a przede wszystkim rodzaju tapicerki, poradzą sobie z każdym problemem. Okruchy po dziecięcych ciasteczkach, sierść psa, piach z lasu? To już nie problem.

Rodzaje odkurzaczy samochodowych

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje ze względu na sposób zasilania:

– przewodowe, czyli te z kablem, do których niezbędne jest zasilanie w samochodzie. Jednak czasem jest to mały dyskomfort, bo kabel może się plątać między siedzeniami. Ale w przeciwieństwie do modeli bezprzewodowych, te odkurzacze mają wyższą moc, a co za tym idzie, większą siłę ssania.
– akumulatorowe, czyli te bezprzewodowe. Są na pewno łatwiejsze w obsłudze, ale ich wadą jest to, że naładowany akumulator wystarcza na ok. kilkanaście minut do pół godz. pracy urządzenia.

Ważne przy wyborze

Na pewno istotna jest wielkość pojemnika na śmieci i filtr. Te większe nie wymagają opróżniania po każdym użytkowaniu. To bardzo wygodna opcja. Część modeli dostępnych na rynku posiada funkcję usuwania mokrego brudu, na przykład błota. To też bardzo praktyczna opcja, bo nie musisz martwić się, że sprzęt się popsuje, jeśli wciągnie coś niewłaściwego.

Należy też zwrócić uwagę na wyposażenie urządzenia w ssawki. Lepiej od razu kupić trochę większy zestaw, ale mieć komplet, niż potem co chwilę dokupować brakujące elementy. Wybierając odkurzacz zwróćmy też uwagę na jakość. Ważne jest, żeby sprawdzić z jakiego tworzywa wykonane są poszczególne elementy i obudowa. Te tańsze wersje dość szybko ulegną zniszczeniu i nie posłużą zbyt długo.

Jaki wybrać odkurzacz samochodowy?
4.3 (85%) 4 votes
avatar
Patrycja

Od zawsze interesowała się tym, jak działa pralka czy zmywarka. Najpierw naprawiała, a dopiero potem wymieniała na nowy model. Ciekawość do majsterkowania z pewnością wzięła się z ciekawości do świata. Lubi zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać swoje pasje. Realistka z głową w chmurach, chaotyczna organizatorka, pragmatyczna marzycielka. Humanistka, która pisze o sprzęcie AGD.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x