Jak zrobić lód bez woreczków?

aleksandra | 27 stycznia 2020

Najpopularniejszym sposobem na produkcję kostek lodu w domu jest używanie specjalnych, plastikowych/gumowych foremek, a także woreczków. Jednakże metody te nie należą do najwygodniejszych. Wiąże się z nimi rozlana woda, długi czas oczekiwania oraz inne niedogodności, z którymi na szczęście można poradzić sobie przy użyciu nowoczesnych rozwiązań. Jak zrobić lód bez woreczków? Przeczytaj artykuł, aby poznać nasze propozycje.

Lodówka z kostkarką

To opcja z jednej strony najprostsza, a z drugiej strony – wręcz przeciwnie. Właściwie większość nowoczesnych lodówek zawiera dyspenser oraz kostkarkę, dzięki którym wytwarzanie kostek lodu jest bajecznie proste. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie do źródła zimnej wody z wodociągów, a potem cieszyć się z możliwości bezproblemowego schładzania ulubionych napojów czy drinków.

Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z kostkarki wiąże się z koniecznością wymiany filtra, odpowiedzialnego za usuwanie bakterii oraz kamienia z wody. Wówczas kostki zawsze będą neutralne w smaku i nieszkodliwe dla zdrowia. Jeśli jednak posiadany w domu model lodówki takiego dyspensera nie zawiera, sprawa zaczyna się komplikować. Kupowanie nowego sprzętu mija się z celem, jeśli poprzedni wciąż jest w dobrym stanie. Na szczęście i na to znajdzie się sposób.

Jak zrobić lód bez woreczków

Kostkarka uniwersalna

W przypadku chęci wytwarzania lodu pomimo nieposiadania w domu lodówki z taką funkcją, zawsze można skorzystać z kostkarki uniwersalnej. Jest to proste urządzenie, składające się najczęściej z dwóch obrotowych tacek i pojemnika, do którego wpadają kostki w ilości od 24 do nawet 48.

Takie rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim tym, że pasuje do wszystkich rodzajów chłodziarkozamrażarek: wolnostojącycych i do zabudowy, a także różnych producentów. Jeżeli chodzi o montaż, kostkarkę wystarczy po prostu napełnić wodą, po czym schować do zamrażalnika. Nie trzeba nic rozkręcać bądź ingerować w budowę lodówki. Jakie są zalety korzystania z kostkarki uniwersalnej?

  • Brak kosztów eksploatacji,
  • Możliwość łatwego wyczyszczenia i dezynfekcji,
  • Prosta obsługa,
  • Kostki o równych kształtach.

Cena takiego produktu również nie jest szczególnie wysoka. Za podstawową wersję na 24 kostki, wyprodukowaną na przykład przez markę Whirlpool w linii produktowej Wpro, trzeba bowiem zapłacić ok. 60 zł.

Jak zrobić lód bez woreczków

Domowe sposoby

Oczywiście istnieją również domowe metody na to, jak zrobić lód bez woreczków lub nie posiadając specjalnych pojemników. Idąc za ideologią zero waste, warto skorzystać z rzeczy, które ma się w domu. Za foremki mogą posłużyć nakrętki od butelek albo puste tacki po bombonierkach. Można również zamrozić wodę w misce bądź foliowym worku, a następnie włożyć do shakera od drinków i w ten sposób ją skruszyć.

Istnieją również specjalne przystawki do blenderów bądź robotów kuchennych, które służą do rozdrabniania lodu. Wówczas proces odbywa się automatycznie. Warto jednak pamiętać, że jest to duże obciążenie dla sprzętu, dlatego wcześniej trzeba koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi. W niej powinny znajdować się informacje na temat tego, jak długo urządzenie może pracować bez przerwy, by się nie przegrzało.

Jak zrobić lód bez woreczków

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły