Jak wymienić pasek w suszarce bębnowej?

patrycja | 5 października 2018

Suszarka bębnowa szturmem zdobywa uznanie w oczach konsumentów. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego urządzenia, bo wie, jak bardzo ułatwia ono codzienne życie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie nastraja do tego, żeby wywiesić pranie na balkon, a w domu coraz mniej miejsca na niekończące się rozkładane suszarki do ubrań. Jednak jak każde urządzenie, również i suszarka czasem ulega awarii lub jej części po prostu się zużywają. Jednym z częstszych problemów jest pasek. Jak zatem wymienić pasek w suszarce bębnowej? Sprawdźmy!

Demontaż paska napędowego

Pasek jest jedną z tych części, do których dość ciężko się dostać z tego względu, że trzeba wymontować sporo elementów po drodze do samego paska. Tak więc zaczynamy od zdjęcia górnej obudowy. Od razu możemy zauważyć duży bęben i oplatający go pasek. Wystarczy, że pociągniemy za pasek od góry i jednym ruchem można go łatwo wyciągnąć. Gorzej już z założeniem nowego. Ale po kolei. Następnym krokiem jest odkręcenie i ściągnięcie bocznych obudów, a potem wyciągnięcie pojemnika na wodę wraz z wężem odprowadzającym. Na końcu ściągamy tylną obudowę, tak by dostać się do wentylatora – to następna część, którą musimy zdemontować. Kolejnym krokiem jest delikatne, ale zdecydowane wypchnięcie bębna do tyłu.

Jak wyczyścić filtr w suszarce

Wymieniamy pasek w suszarce

Pasek wprowadzamy z przodu bębna, zaczepiając go od góry. Następnie łączymy część tylną i przednią urządzenia tak, aby bęben znów był nieruchomy.

Montaż nowej części

Od razu montujemy obudowę pojemnika na wodę wraz z wężem połączeniowym. Dalej przykręcamy tylną obudowę oraz wentylator. Potem przykręcamy blachę na tylną obudowę i… Nie, nie gotowe. Teraz przechodzimy do montażu nowego paska w dolnej części suszarki.

Dlaczego suszarka nie dosusza ubrań?

I znowu montaż…

… tym razem z boku urządzenia. Wprawdzie pasek jest już na bębnie i oplata go dookoła, ale na dole widać i czuć luz, który nie pozwala paskowi na prawidłową pracę. Zatem zdejmujemy obudowę wiatraka wentylatora i sam wiatrak. Następnie na trzpień silnika zakładamy pasek. Ważne jest, aby pasek nie oplatał rolki napinającej, znajdującej się obok, a jedynie znajdował się na obudowie rolki – jej zewnętrznej stronie. Pasek jest już poprawnie zamontowany i można przystąpić do montażu wiatraka, a w następnej kolejności obudów – bocznych i górnej.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o