Jak wyczyścić nawilżacz powietrza?

patrycja | 27 lutego 2019

Wprawdzie okres zimowy zaraz się skończy (mamy nadzieję!) ale to nie znaczy, że można przestać dbać o powietrze, którym oddychamy w naszym otoczeniu. Mowa tu oczywiście o nawilżaczu powietrza. Jest to bardzo praktyczne urządzenie, które niejednokrotnie ratuje nasz organizm przed chorobą. Nie wierzysz? To posłuchaj. Kiedy w sezonie grzewczym odkręcasz kaloryfery, to wysuszasz powietrze w domu. Tak, dokładnie to, którym oddychasz. Odczuwasz czasem delikatne drapanie w obrębie gardła? No właśnie. To dlatego, że śluzówka gardła nie jest odpowiednio nawilżona. A to właśnie ona odpowiada za ochronę naszego organizmu przed bakteriami. Przez wysuszone powietrze nie działa tak, jak powinna i do płuc przedostaje się więcej bakterii. Stąd się potem biorą choroby dróg oddechowych i płuc. Dlatego tak ważne jest, aby nawilżać powietrze w naszym otoczeniu. I tu świetnie się sprawdza nawilżacz powietrza. Ale o niego też trzeba dbać. Dziś opowiemy o tym, jak wyczyścić nawilżacz powietrza.

Poza sezonem zimowym….

… nawilżacz też jest używany. Na przykład przez osoby, które cierpią na alergię lub w pomieszczeniach, gdzie jest sporo kurzu. Aby nawilżacz dobrze spełniał swoją funkcję, ważna jest jego odpowiednia konserwacja. No bo jeśli w urządzeniu zbierze się osad, brud czy pleśń, to jakim powietrzem będziesz oddychał? No właśnie. Dlatego też nawilżacz czyścimy regularnie i tak samo regularnie wymieniamy filtry.

Jak wyczyścić nawilżacz powietrza?

Zaczynamy oczywiście od odłączenia nawilżacza od źródła zasilania. Następnie rozkładamy go na części, żeby dokładnie sprawdzić, gdzie znajduje się osad czy pleśń. Niewielki brud i kurz usuniesz za pomocą gąbeczki nawilżonej wodą. Musisz pamiętać także o wyczyszczeniu zbiornika na wodę i wymianie wody. Jest to ważny element, bo w nim zbiera się osad. Pamiętaj więc o tym zbiorniku.

Filtry w nawilżaczu powietrza

. I należy o tym pamiętać. Jeśli filtr będzie zaniedbany, nie będzie spełniał swojej roli, czyli nie będzie dobrze filtrował wody. Dlatego po pierwsze myj go regularnie. Wystarczy raz w miesiącu pod bieżącą wodą. Potem osusz i włóż z powrotem na miejsce. A raz w roku wymień go na nowy. Obecnie na rynku dostępne są filtry, wyposażone w alarm, który sygnalizuje konieczność wymiany na nowy. Taka przypominajka dla zapominalskich lub zakręconych. Dlatego nie ma już wykrętów, dbaj o powietrze, którym oddychasz. ?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły