Jak usunąć naklejki z lodówki? 2019-01-17

Jak usunąć naklejki z lodówki

Lodówka to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Nie tylko dlatego, że przechowujemy w niej posiłki dla całej rodziny. Nierzadko lodówka to środek przekazu wielu ważnych informacji, to przypomnienie o różnych istotnych wydarzeniach, takich jak wizyta u lekarza, zebranie, czy choćby lista zakupów. Ale lodówka potrafi też pełnić funkcję pamiętnika. Brzmi zbyt górnolotnie? To spójrz na swoją lodówkę lub tę w domu rodzinnym czy u znajomych. Kto nie ma lub nie miał nigdy zdjęć z wakacji przyklejonych na drzwiach sprzętu? Kto nie zbiera magnesów z każdego miasta czy państwa, które zwiedza w czasie urlopu? A no właśnie. Ja w sekrecie mogę Wam powiedzieć, że swego czasu miałam na lodówce zdjęcie Anji Rubik z napisem „Czy na pewno jesteś głodna?”, które to miało mnie motywować do niepodjadania. Aha. Z podobizną Anji na mojej lodówce dość szybko się zaprzyjaźniałam, a po kilku dniach stwierdziłam nawet, że jest za chuda 😀 Nieważne, tak czy inaczej, lodówka większości z nas spełnia wiele różnych zadań. Przypomnijcie sobie jeszcze naklejki. Te małe kolorowe postaci z bajek naklejone na każde wolne miejsce na drzwiach. Wszystko fajnie, ale po jakimś czasie może się to znudzić. Czy będziesz wiedział wtedy, jak usunąć naklejki z lodówki? Sprawdź.

Ostrożnie

Naklejki lub to co po nich zostanie, potrafi naprawdę szpecić urządzenia lub meble, na których się znajdują. Dlatego też warto je ściągnąć. Pamiętaj jednak, że do różnych powierzchni należy używać różnych środków czyszczących i narzędzi. Niektóre z nich mogą być zbyt silne lub ostre dla delikatnych powłok.

Domowe sposoby

Jeśli chcesz ściągnąć naklejkę, która została przyklejona stosunkowo niedawno, to powinieneś zacząć od osłabienia kleju. W tym celu użyj suszarki do włosów i ciepłym strumieniem powietrza ogrzewaj naklejkę przez 3- 5 minut. Dzięki temu klej znajdujący się na papierze wyschnie. Następnie namocz gąbkę kuchenną w gorącej wodzie lub spirytusie salicylowym i pocieraj powierzchnię, na której znajduje się naklejka. Innym dobrym sposobem jest usuwanie przyklejonego papieru za pomocą zmywacza do paznokcie. Efekty są szybkie i bardzo zadowalające.

Środki chemiczne

Jak usunąć naklejkę z lodówki, jeśli zwiodły domowe sposoby? Są jeszcze środki chemiczne z przeznaczeniem do usuwania tego typu problemów. Możesz więc kupić specjalny płyn do usuwania kleju. Szybko rozprawi się z problemem i nie zniszczy urządzenia. W naszej ofercie north.pl również znajdziesz odpowiednie środki chemiczne. Zapraszamy tutajtutaj 

Jak usunąć naklejki z lodówki?
5 (100%) 2 votes
avatar
Patrycja

Od zawsze interesowała się tym, jak działa pralka czy zmywarka. Najpierw naprawiała, a dopiero potem wymieniała na nowy model. Ciekawość do majsterkowania z pewnością wzięła się z ciekawości do świata. Lubi zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać swoje pasje. Realistka z głową w chmurach, chaotyczna organizatorka, pragmatyczna marzycielka. Humanistka, która pisze o sprzęcie AGD.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x