Jak działa Eco czyszczenie bębna w pralce Samsung?

aleksandra | 13 marca 2020

Im częściej robimy pranie, tym szybciej brudzi się bęben pralki. Zbierające się w nim zanieczyszczenia wpływają negatywnie nie tylko na ubrania, ale i na zdrowie. Do tej pory, aby wyczyścić bęben, należało użyć specjalnych środków, nie zawsze dostępnych pod ręką. Marka Samsung wyszła jednak naprzeciw potrzebom klientów i postanowiła wprowadzić w urządzeniach technologię Eco czyszczenie bębna. Na czym polega jej działanie? Odpowiadamy!

Eco czyszczenie – jak to działa?

Eco czyszczenie bębna to jeden z programów, dostępnych do wyboru w pralkach Samsung. Za pomocą silnego strumienia gorącej wody oraz szybkiego wirowania usuwa brud, pozostałości po detergentach, nieprzyjemne zapachy i pleśń. Jest przyjazny dla środowiska, ponieważ do jego uruchomienia nie są potrzebne płyny, proszki ani żele. To świetne rozwiązanie dla osób, które pragną żyć ekologicznie oraz zaoszczędzić – zarówno czas, jak i pieniądze.

Producent zapewnia, że taki cykl niweluje 99% bakterii, a także do 95% innych nieczystości. Co więcej, przy okazji oczyszcza także kołnierz pralki, w którym gromadzą się różnorakie zanieczyszczenia z ubrań. Te natomiast, jeśli nie są czyszczone, zaczynają gnić. Właściwa konserwacja fartucha niweluje także możliwość występowania przecieków.

Czyszczenie bębna powinno być wykonywane co 40 cykli prania. Przed uaktywnieniem programu należy upewnić się, że pralka jest pusta. Po ustawieniu pokrętła na programie Eco czyszczenie bębna i naciśnięciu przycisku start, cały proces wykona się automatycznie. Trwa godzinę i trzydzieści minut.

Jak działa Eco czyszczenie bębna 3
źródło: euro.com.pl

Praktyczne porady i informacje

Korzystanie z programu Eco czyszczenie bębna jest bardzo proste, więc z pewnością poradzi sobie z tym każdy użytkownik. Oto kilka praktycznych informacji na temat jego działania:

  • Jeśli pomimo aktywacji trybu czyszczenia, pralka automatycznie zmieni cykl na Pranie bawełny w temperaturze 30 stopni, znacza to, że w urządzeniu znajdują się ubrania. Gdy po ich wyjęciu nadal nie uda się aktywować programu, należy wykonać kalibrację pralki według zaleceń producenta. Znajduje się ona w instrukcji obsługi),
  • W przypadku chęci zastosowania dodatkowego detergentu, zalecamy zakupić specjalnie przeznaczony do tego środek (np. marki Bosch, dostępny w naszej ofercie). Powinien on zostać umieszczony w przegródce na proszek, a nie bezpośrednio wewnątrz pralki. Firma Samsung sugeruje, by używać tylko 1/10 ilości nabytego produktu, gdyż większa dawka może negatywnie wpłynąć na proces czyszczenia,
  • Temperatura wody w trakcie trwania programu wynosi 70 stopni,
  • W zależności od modelu pralki, urządzenie może sugerować, że należy uruchomić Eco czyszczenie bębna za pomocą: czerwonej kontrolki (zapalającej się po zakończeniu 40 prania) lub ikony, wyświetlającej się na ekranie,
  • Modele pralek Samsung, w których znajduje się wyżej wymieniony program, to między innymi: WF1702WSW, WF1802WFVS, WF70F5EBW2W, WF0702WJV, WF70F5E3W2W.

Pralka stanowi jedno z najbardziej podstawowych urządzeń w gospodarstwie domowym i należy pamiętać o jej prawidłowej konserwacji. Wówczas będzie działać dłużej, a ubrania pozostaną pachnące, miękkie i wygodne.

Jak działa Eco czyszczenie bębna

Korzyści z regularnej konserwacji pralki

Używanie dedykowanych programów do czyszczenia pralki oraz regularne przeprowadzanie procesu odkamieniania gwarantuje, że urządzenie będzie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty prania. Bez zabrudzeń, brzydkich zapachów czy niedopranych plam. Dzięki konserwacji uda się również zapewnić urządzeniu dłuższe życie, minimalizując ryzyko wystąpienia awarii, a co za tym idzie – konieczności wykonywania napraw.

Zanieczyszczone i zakamienione podzespoły (np. grzałka) są narażone na przepalenia bądź nieprawidłowe działanie, co natomiast wiąże się z wysyłaniem błędnych informacji do modułu elektronicznego. By zawsze cieszyć się cichym i sprawnym funkcjonowaniem pralki, a także nie narażać się na większe rachunki za prąd oraz wodę, zalecamy regularnie wykonywać czyszczenie zarówno elementów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, np: filtra, szufladki na proszek, przycisków.

Jak działa Eco czyszczenie bębna w pralce Samsung

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 228

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments