Jak dbać o płytę ceramiczną?

Jak dbać o płytę ceramiczną?
Katarzyna
2018-09-18

1. Wilgotna ściereczka

Podstawowym narzędziem naszej pracy powinna być wilgotna bawełniana, miękka ściereczka, która pozwoli rozmiękczyć tłuste osady oraz zastygnięte zabrudzenia. Dzięki niej nie zniszczymy powierzchni płyty ceramicznej, co często zauważyć można u osób, które chcą wyczyścić powierzchnię szorstką gąbką.

2. Odpowiednie preparaty czyszczące

Do pielęgnacji płyty ceramicznej najlepiej używać preparatów w postaci mleczka np. Preparat czyszczący do płyty ceramicznej Hotrega. Środki te skutecznie rozmiękczają zabrudzenia i „natłuszczają” powierzchnię płyty, nie pozostawiając nieestetycznych plam i zacieków. Należy nanieść mleczko na płytę pozostawić na kilka minut i następnie przetrzeć bawełnianą szmatką do sucha. W razie konieczności powtórzyć czynność. Płyn do mycia szyb na pewno najlepiej nie konserwuje płyty ceramicznej, więc lepiej zostawić go do okien.

3. Skrobaki do płyt cermiacznych

Najpoważniejsze zanieczyszczenia wymagają poważnego arsenału. Warto wtedy zaopatrzyć się w skrobak do powierzchni ceramicznych. Takie narzędzia nie są drogie, a na przestrzeni lat na pewno się przydadzą.

4. Środek ścierny

Pamiętaj, aby do czyszczenia nigdy nie wykorzystywać preparatów na bazie substancji ściernych. Użycie takiego specyfiku sprawi, że powierzchnia najzwyczajniej w świecie stanie się porysowana, a możliwe, że i wyżłobiona. Takie środki powodują największe zniszczenia w związku, z czym trzymaj się od nich z daleka.
Czyszczenie płyty ceramicznej stanowi bardzo ważną czynność w odniesieniu do jej żywotności. Warto zadbać o właściwą pielęgnację urządzenia, gdyż wtedy będziemy mieć pewność, że płyta posłuży nam przez długie lata.

Jak dbać o płytę ceramiczną?
5 (100%) 1 vote
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x