Innowacyjne rozwiązania do Twojego domu – IFA 2019

aleksandra | 16 września 2019

Organizowane co roku targi elektroniki użytkowej w Berlinie obfitują w ogromną ilość ciekawych, nowoczesnych rozwiązań, które w przyszłości staną się może nie tyle standardem w każdym domu, ale na pewno czymś często spotykanym. Przechadzając się pomiędzy pawilonami dostrzegliśmy kilka sprzętów, które zrobiły na nas szczególne wrażenie swoim nowatorkim działaniem, ciekawym designem czy oferowanymi funkcjami. Przedstawmy więc, jakie innowacyjne rozwiązania do domu udało nam znaleźć na targach IFA 2019.

Wisząca pralka

Do tej pory urządzenia do prania ubrań różniły się sposobem ładowania (od frontu bądź od góry), ilością programów czy rodzajem bębna. A co jeśli powiemy, że już niedługo będzie można wybrać również modele do powieszenia? Firma Midea zaprezentowała na swoim stoisku naprawdę interesujące rozwiązanie – niewielką, ładowaną od przodu pralkę, którą bez problemu można zamontować na ścianie.

Oczywiście przy takiej konstrukcji trzeba się liczyć z różnymi kompromisami. Ze względu na małą ładowność (3 kg) urządzenie stanowi idealne rozwiązanie do małej łazienki bądź też dla osób, które mieszkają same. Spisze się również w hotelach, mieszkaniach na wynajem i wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr zaoszczędzonej przestrzeni. Liczymy na to, że produkt firmy Midea jak najszybciej pojawi się w sprzedaży.

Innowacyjne rozwiązania do Twojego domu – IFA 2019

IFA 2019 – szafa do suszenia ubrań

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach naszego portalu o ciekawym rozwiązaniu, jakim jest LG Styler – szafa, w której można wysuszyć ubrania. Okazuje się, że w tym roku inne firmy również postanowiły zaprezentować prototypy takich urządzeń. Znaleźliśmy je na przykład na stoisku Samsung. W czym tkwi ich innowacyjność?

Konstrukcja szafy parowej jest całkiem prosta. Składa się ona z wieszaka, który porusza się na boki, półki oraz zbiornika na wodę. Odwirowane ubrania suszą się za pomocą cyklicznych drgań oraz wyrzutów pary. W chwili obecnej takie rozwiązanie wydaje się specyficzne, może nawet nieco przesadzone, ale trzeba przyznać, że ma potencjał. To ciekawy sprzęt dla alergików oraz osób, które poszukują rozwiązań praktycznych, nowoczesnych i nie zajmujących zbyt dużej ilości miejsca.

Innowacyjne rozwiązania do Twojego domu – IFA 2019

Wysuwany okap

W ostatnich latach producenci prześcigają się w tworzeniu niecodziennych wersji okapów kuchennych, chcąc jeszcze bardziej usprawnić przygotowywanie ulubionych potraw. Jakiś czas temu zadziwił nas okap montowany w blacie, który ma za zadanie pochłaniać opary nim te zdążą w ogóle unieść się w powietrze. Natomiast teraz, na targach IFA, zaskoczyła nas jeszcze inna wersja, a mianowicie okap wysuwany.

Nowatorska propozycja od Siemensa od razu rzuciła nam się w oczy. Trzeba przyznać, że na co dzień obsługa takiego urządzenia mogłaby być niewygodna, ale w restauracjach z pewnością okaże się przydatna. Okap iQ700 można obniżyć na wybraną wysokość, a do tego robi ogromne wrażenie swoim nowoczesnym designem.

wysuwany okap kuchenny

Pozostałe innowacyjne rozwiązania do domu

Targi IFA to wręcz niekończące się źródło ciekawych urządzeń, które już niedługo zapewne zrewolucjonizują rynek AGD. Niestety większość z nich wciąż stanowi jedynie prototypy, o których póki co nie wiadomo zbyt wiele. Na koniec zaprezentujmy jeszcze kilka innych rozwiązań, będących odległymi, aczkolwiek realnymi planami największych firm. Oby już niedługo pojawiły się na sklepowych półkach.

Innowacyjne rozwiązania do Twojego domu – IFA 2019
Urządzenie do kontrolowanego wzrostu roślin
tea maker midea
Tea Maker od firmy Midea
 Innowacyjne-rozwiązania-do-Twojego-domu
Wysuwane telewizory LG

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o