Generator pary Philips GC8750/60 – recenzja

aleksandra | 3 lipca 2019

Choć generatory pary wciąż wydają się urządzeniami nieco egzotycznymi, ich popularność coraz bardziej wzrasta. Ze względu na swoją energooszczędność, stanowią bowiem świetne rozwiązanie dla osób, które muszą prasować dużo, a także stanowią ciekawą gratkę dla miłośników nowoczesnych, rozwiniętych technologicznie rozwiązań. Generator pary Philips GC8750/60 na pewno zwraca uwagę swoim delikatnym, kobiecym wyglądem i eleganckimi, złotymi wykończeniami. Co jeszcze w sobie zawiera?

Rozwiązania technologiczne

Urządzenia AGD, które działają przy użyciu wody, są narażone na negatywny wpływ osadu wapiennego, czyli tzw. kamienia. Jakie są skutki jego nagromadzenia? Wyższy pobór energii elektrycznej, awaryjność, głośne działanie, skrócona żywotność oraz niezadowalające efekty (w tym przypadku zabrudzone tkaniny). Philips postanowił rozwiązać ten problem za pomocą specjalnego systemu Smart Calc Clean. Nie wymaga on stosowania żadnych dodatkowych wkładów. Urządzenie samo przypomina, kiedy należy rozpocząć odkamienianie, a dołączany pojemnik pomaga w wykonaniu całego procesu. Dodatkowo producent oferuje:

 • Technologię OptimalTemp, dzięki której nie trzeba się obawiać o przypalenie ubrań – urządzenie samo wyłączy się po pewnym czasie, dlatego można je zostawić włączone lub nawet pozostawione w pozycji poziomej na materiale,
 • Wygodną stopę SteamGlidePlus, wykonaną z tytanowej powłoki i 6-warstwowej powierzchni, gwarantującej idealny poślizg. Bez przywierania i zarysowań,
 • Wyciszające filtry, mające za zadanie zminimalizować odgłos wytwarzania pary,
 • Wyjątkowo duży zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra, dzięki któremu nie trzeba co chwilę odrywać się od pracy, by uzupełnić brakujący płyn. Specjalna dioda sama poinformuje użytkownika o jego braku, a szeroki otwór pozwoli na bezproblemowe dolanie – bez zachlapań,
 • Profesjonalną jakość prasowania, potwierdzoną przez instytuty z branży tekstylnej oraz certyfikat Gold od firmy Woolmark.

Cały proces prasowania opiera się na mocnym strumieniu pary, który z łatwością poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zagnieceniami. Dodatkowo warto zaznaczyć, że z urządzenia Philips GC8750/60 można korzystać w pionie, co ułatwi wyprasowanie zasłon czy koszul.

Generator pary Philips GC875060 – recenzja
źródło: philips.com

Philips GC8750/60 – specyfikacja techniczna

Oczywiście podczas zakupu generatora pary warto wziąć pod uwagę również kwestie techniczne. Jest to dość zaawansowane urządzenie, ale ze względu na intuicyjne sterowanie, z jego obsługą poradzi sobie każdy. Przedstawmy najważniejsze informacje, dotyczące generatora pary Philips GC8750/60:

 • Wymiary (szer. x wys. x dł.): 24,6 x 33,5 x 44,9 cm,
 • Waga żelazka/podstawy: 1,22 kg/3,2 kg,
 • Ciśnienie pompki do 6,5 bara,
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,8 litra,
 • Uderzenia pary: do 420 g,
 • Automatyczne wyłączanie,
 • Brak konieczności regulacji temperatury,
 • Moc: 2600 W.

Urządzenie jest gotowe do użycia w 2 minuty. Długość węża wynosi 1,6 metra, natomiast przewodu zasilającego – 1,8 metra. Przy tkaninach, które nie wymagają dużej ilości pary, można skorzystać z trybu Eco.

Generator pary Philips GC875060 – recenzja
źródło: philips.com

Urządzenie, ze względu na ilość funkcji i rozwiązań, z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kosztuje około 650 zł, co w przypadku generatorów pary plasuje się na średniej półce, a swoją cenę zawdzięcza unikalnemu designowi oraz wysokiej jakości wykonania. Na pewno warto o pamiętać o modelu Philips GC8750/60, kiedy nadejdzie czas na zakup nowego sprzętu do prasowania.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o