Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Ekspres do kawy zbyt głośno pracuje

Ekspres do kawy zbyt głośno pracuje

Ekspres do kawy to niezwykle potrzebne urządzenie. Jego obecność doceniamy zazwyczaj rano, kiedy jeszcze nie pamiętamy jak się nazywamy, ale wstać niestety trzeba. W takich momentach łyk pysznej, ulubionej kawy, sprawia, że znów zaczynamy normalnie funkcjonować. Ale kawa to nie tylko szybki zastrzyk kofeiny na „dzień dobry”. To także chwila błogiego relaksu po pracy w zaciszu domowym. To też pogawędki z przyjaciółką przy domowym serniku. Wymieniać można bez końca… Ilu kawoszy, tyle okazji, by się tej ulubionej kawy napić. Czasem jednak nawet najlepsze urządzenia się psują. Takim dość często spotykanym i niepokojącym objawem usterki jest moment, kiedy ekspres do kawy głośno pracuje. Zbyt głośno. Co wtedy zrobić? Od czego zacząć naprawę? Spokojnie, na razie zaparz herbatę, jeśli ekspres nie działa, przeczytaj poniższy tekst i zaraz będziesz wiedzieć, co zrobić, by następny dzień zacząć jak trzeba, od kawy.

Po pierwsze czystość

Niezwykle ważną rzeczą, o której wiele osób zapomina, jest regularne odkamienianie ekspresu. Ziarna kawy same w sobie są dość tłuste, zatem podczas mielenia, ich resztki osiadają w ekspresie i oblepiają przewody. Wówczas tworzą się niedrożności. Podobnie rzecz ma się z mlekiem. Ważne jest, żeby regularnie przepłukiwać wszystkie wężyki, ponieważ pozostałości z mleka zasychają w rurkach i tworzą się zlepki. Wszystko to ma ogromny wpływ na pracę całego urządzenia oraz jakość otrzymywanej kawy.

Po drugie pompa

Często zdarza się tak, że ekspres głośno pracuje, z powodu nieprawidłowego działania pompy. Wówczas mamy do czynienia z niskim ciśnieniem w urządzeniu i słabym wyrzutem pary wodnej. Jeśli zauważysz, że rzeczywiście za usterkę odpowiada pompa, wymień ją na nową.

Po trzecie młynek

Czyli część, bez której żaden ekspres nie będzie działał. Tu należy zwrócić szczególną uwagę na żarna, które z czasem ścierają się. Dotyczy to zwłaszcza wysłużonych młynków, które nie były nigdy wcześniej wymieniane. Wynika to z prostego faktu, że młynek jest częścią eksploatacyjną i po wykonaniu kilkuset kaw, po prostu się zużywa. Jeśli taka sytuacja miała miejsce w twoim urządzeniu, wystarczy wymienić młynek na nowy, by wszystko wróciło do normy.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o