Eko podsumowanie roku 2019 w North

aleksandra | 20 grudnia 2019

Rok 2019 był dla naszej firmy bardzo intensywny. Przeszyliśmy rebranding, który pozwolił nam ukierunkować dalsze działania i rozwinąć się w zupełnie innych kierunkach. Pojawiło się nowe logo, nowe kolory, nowe hasła oraz dużo, bardzo dużo pomysłów. Jednakże pomiędzy licznymi zmianami i przedsięwzięciami, nie zapomnieliśmy o tym, co najważniejsze – czyli ekologii. Jakie działania, związane z dbaniem o środowisko, przedsięwzięliśmy w ostatnich dwunastu miesiącach? Oto eko podsumowanie roku 2019 w North!

#TrashChallenge

W pierwszym półroczu przyłączyliśmy się do akcji #TrashChallenge, która w tamtym okresie szturmem podbijała telewizję, a także social media. I bardzo dobrze! Nie ma nic lepszego, niż viralowe wydarzenia, skupiające się na działaniach proekologicznych. Wyzwanie polegało na posprzątaniu jakiejś zanieczyszczonej przestrzeni w mieście, przy okazji robiąc zdjęcia przed i po. My zdecydowaliśmy się usunąć śmieci z terenów zielonych wokół biura.

Jak poszło? Szybko! Tak dużą grupą osób bez problemu udało się uprzątnąć trawniki w zaledwie godzinę. Worki z zanieczyszczeniami zostały oczywiście prawidłowo zutylizowane. Biorąc pod uwagę ilość organizacji, które przyłączyły się do wyzwania, a także zalewające Internet zdjęcia wyczyszczonych parków czy plaż, #TrashChallenge było naprawdę przydatną i ciekawą akcją.

Eko podsumowanie roku 2019 w North

#RepairChallenge

Niewiele ponad miesiąc później zdecydowaliśmy się rozpocząć własny challenge. Przeraziła nas bowiem ilość elektrośmieci, które każdego roku są produkowane na świecie. Jest ich aż 40 milionów ton! To ogromne niebezpieczeństwo dla środowiska, głównie ze względu na przenikanie metali ciężkich do gleby i wody. Stworzyliśmy więc miejsce, gdzie nasi klienci mogą pochwalić się efektami napraw swoich sprzętów AGD.

Dzięki prawdziwym historiom oraz zdjęciom, publikowanym w ramach naszej akcji, wśród ludzi poszerza się świadomość, że zepsutych urządzeń nie trzeba od razu wyrzucać na śmietnik. Można natomiast dać im drugie życie, stosując odpowiednio dobrane części zamienne i dokonując napraw w domowym zaciszu, zaoszczędzając pieniądze. Wyzwanie nadal trwa, więc jeśli planujesz w najbliższym czasie zabrać się za wymianę części, podziel się z nami jej przebiegiem w #RepairChallenge!

Eko podsumowanie roku 2019 w North

Strajk dla Ziemi oraz inne protesty

27 września w Polsce zorganizowany został tzw. Strajk dla Ziemi. Było to wydarzenie, które miało za zadanie zwrócić uwagę ludzi na globalne ocieplenie i katastrofy klimatyczne. Oczywiście nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Zrobiliśmy plakaty, a następnie ruszyliśmy wesprzeć protest. Niektórzy z nas w Koszalinie, inni zaś w Warszawie!

Nie zabrakło nas także na innych wydarzeniach, związanych z dbaniem o środowisko. Jeden z naszych kolegów reprezentował North na 41. Maratonie Warszawskim, gdzie można było wziąć udział w charytatywnej inicjatywie Biegam Dobrze i wesprzeć ekologiczną organizację WWF. W tym roku zbierała ona pieniądze na pomoc morświnom, które są zagrożone wygniciem w stopniu krytycznym.

Eko podsumowanie roku 2019 w North Eko podsumowanie roku 2019 w North

North na TEDxKoszalin

W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, wzięliśmy udział w TEDxKoszalin. Jest to świetne wydarzenie, podczas którego prelegenci dzielą się doświadczeniami z różnych dziedzin, przeprowadzając krótkie, ale bardzo inspirujące wystąpienia. My natomiast postanowiliśmy zwrócić uwagę uczestników na problem elektrośmieci, organizując specjalnie przygotowane ścianki z kartonów, filmik informacyjny i chętnie dzieląc się wiedzą z zakresu utylizacji sprzętów AGD.

north na tedx

Rozwiązania eko wewnątrz firmy

Oczywiście oprócz tego, co pokazujemy na zewnątrz, w szczególności dbamy o ekologię we własnym środowisku. W pracy spędzamy bowiem bardzo dużo czasu i z tego względu chcemy czuć się w niej komfortowo oraz wiedzieć, że postępujemy dobrze; że żyjemy w zgodzie ze środowiskiem i niczemu nie szkodzimy. Na koniec 2019 roku możemy pochwalić się tym, że w North:

  • Segregujemy śmieci,
  • Posiadamy ogólnodostępny pojemnik na odpady trudne (np. baterie),
  • Nie używamy plastikowych butelek – stosujemy filtry na kran oraz dzbanki filtrujące wodę,
  • Wspieramy transport rowerowy,
  • Korzystamy z solarów,
  • Części w paczkach zabezpieczamy ekologicznym, papierowym wypełniaczem.

A co najważniejsze! Każdy sprzęt, który ulegnie awarii, naprawiamy samodzielnie, po czym dzielimy się zdobytą wiedzą na kanale YouTube oraz na łamach Bazy Porad. Nawet najmniejsza usterka jest dla nas okazją, by dowiedzieć się czegoś nowego, podążając za naszą myślą przewodnią, brzmiącą: naprawiaj, nie wyrzucaj. I właśnie z nią wchodzimy w rok 2020!

dzbanek filtrujący wode

pojemnik na trudne odpady

naprawa ekspresu

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły