Dom marzeń, co powinien mieć?

Dom marzeń, co powinien mieć

 

Baza porad North.pl - lifestyle 3

 

Zazwyczaj w naszych artykułach staramy się rozmawiać o tym, co realne i faktycznie dostępne na rynku, a w dodatku osiągalne dla przeciętnego Kowalskiego – takiego, jak my. Czasami jednak można popuścić nieco wodze fantazji i zastanowić się nad tym, jakie funkcje, rozwiązania designerskie oraz urządzenia zamieniłyby standardowe cztery ściany w prawdziwy raj. Jeśli zastanawiasz się, co według redakcji Bazy Porad North.pl powinien zawierać dom marzeń (nie ograniczamy się finansowo ani logistycznie 🙂), przeczytaj poniższy artykuł!


System smart home

O inteligentnych domach mówi się już od dłuższego czasu i ta technologia powoli przebija się również i na polski rynek. Fakt jest jednak taki, że implementacja systemu, który obsługiwałby wszystkie niezbędne w gospodarstwie domowym urządzenia RTV oraz AGD, wciąż wydaje się czymś kompletnie nierealnym. Żeby to osiągnąć, należałoby już na etapie planowania budynku wdrażać drogie, skomplikowane rozwiązania i cóż, choć brzmi to utopijnie, są na świecie takie domy, którymi można w całości sterować za pomocą smartfona czy tabletu. To by było coś – móc leżąc na kanapie za pomocą jednego kliknięcia uruchomić zmywarkę bądź odkurzacz, a także zapalić światło, podkręcić temperaturę, włączyć muzykę, zamknąć drzwi na klucz… Bez wstawania, bez ręcznego ustawiania programów w urządzeniach, bez konieczności przerywania seansu ulubionego serialu. Dom marzeń? Zdecydowanie!

Dom marzeń, co powinien mieć
źródło: twitter.com

Basen na balkonie

Chyba każdy chciałby posiadać swój prywatny basen, aby móc wygrzewać się w nim w gorące dni bądź zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. W większości przypadków tego typu fantazje kojarzą się z rozkładaną konstrukcją, kupowaną w sklepach budowlanych, albo specjalnie zaprojektowanym zbiornikiem w ogrodzie. Czyż nie lepszym rozwiązaniem byłby jednak basen na balkonie, do którego dałoby się wskoczyć prosto z salonu? W dodatku przy okazji można by zerkać na świat z góry, rozkoszując się przyjemną chwilą dla siebie. Drink z palemką, talerz winogron do kompletu i już nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, by doznać luksusów rodem z all-inclusive.

Dom marzeń, co powinien mieć
źródło: pinterest.com

Robot sprzątający

Ale nie taki zwykły, znany wszystkim iRobot Roomba, który potrafi jedynie odkurzać. Lepszą opcją w domu marzeń byłby prawdziwy, duży robot ze sztuczną inteligencją. Taki, który byłby w stanie umyć podłogę, wyszorować blaty, sprawdzić daty przydatności produktów w lodówce czy nawet pościelić łóżko. Brzmi cudownie, ale przy okazji surrealistycznie. O dziwo, na rynku pojawiają się już urządzenia, które powoli zaczynają spełniać niektóre z tych opcji. Specjalizuje się w nich na przykład firma LG. Ich seria robotów CLOi znajduje swoje zastosowanie na lotniskach czy w dużych firmach. LG CLOi CleanBot czyści podłogi, CartBot nosi zakupy, a LawnBot kosi trawniki.

Dom marzeń, co powinien mieć
źródło: archiwum redakcji

Dom marzeń ze zjeżdżalnią

Ten pomysł nie jest akurat aż tak trudny do zrealizowania, ale wymaga wcześniejszego planowania oraz, co najważniejsze, dużej ilości miejsca i kilku pięter w domu 🙂 Zjeżdżalnia przy schodach to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie przepadają za schodami, mają ochotę czasami poszaleć lub posiadają dzieci. Cóż, faktem jest, że rozwiązanie nie należy może do najbezpieczniejszych, ale przy dobrym wykonaniu przysienie domownikom sporo frajdy. Chyba każdemu choć raz przeszło przez głowę, że fajnie byłoby mieć w domu zjeżdżalnię.

Dom marzeń, co powinien mieć
źródło: pinterest.com

Najdroższa lodówka świata

Meneghini La Cambusa to najdroższa lodówka na świecie, o której wspomnieliśmy już kiedyś na łamach naszego portalu. Dlaczego uważamy, że dom marzeń powinien być w nią wyposażony? Jest bowiem nie tylko świetnie wykonana, ale i posiada multum wbudowanych funkcji. Na przykład w swoim wnętrzu zawiera piekarnik, ekspres do kawy i mikrofalówkę. Do tego producent zaimplementował również telewizor, kamerę oraz spiżarnię. Czyż to nie kompleksowe rozwiązanie? Wszystko, co najpotrzebniejsze, zawarte w jednej lodówce (a raczej w systemie lodówkowo-piekarnikowo-mikrofalówkowym). A całość da się zakupić za zaledwie 130 tysięcy złotych! Całe szczęście, że wciąż pozostajemy w strefie spekulacji i nie musimy się tym martwić.

Dom marzeń, co powinien mieć
źródło: robeys.co.uk

Dom marzeń to temat rzeka, ponieważ dla każdego stanowi on coś innego. Jedni wolą minimalistyczne wnętrza oraz skromne wyposażenie, inni zaś woleliby posiadać w swoim otoczeniu jak najwięcej rozwiązań technologicznych. Całe szczęście, że za bujanie w obłokach nie trzeba płacić i można zaprojektować sobie wymarzone wnętrze we własnej głowie. A co według was powinno znaleźć się jeszcze na tej liście? Piszcie!

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o