Depilacja laserowa dla każdego

aleksandra | 8 lipca 2019

W kwestii depilacji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Od lat istnieje bowiem wiele różnych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia. Tradycyjne maszynki, plastry, depilatory, golarki… Do wyboru, do koloru. Depilacja laserowa kojarzy się za to z zabiegiem drogim, wykonywanym tylko w wyspecjalizowanych salonach kosmetycznych. Czy rzeczywiście tylko tam można jej dokonać? Otóż nie! Okazuje się, że na rynku istnieją urządzenia, które pozwolą pozbyć się włosów za pomocą lasera w domowym zaciszu. Jak? Ile to kosztuje? Sprawdźmy!

Na czym polega depilacja laserowa?

Krótko mówiąc, jest to usuwanie owłosienia za pomocą wiązki lasera. Intensywnie pulsujące światło dociera do cebulki i tam pochłaniane jest przez melaninę, znajdującą się w mieszku włosowym. Wówczas cała cebulka ulega osłabieniu i w efekcie niszczy się, powodując, że włos wypada. To proces, który należy początkowo powtarzać stosunkowo często, ponieważ włosy znajdują się w różnej fazie wzrostu i trzeba pozbyć się ich wszystkich. Zaleca się wykonywać 4-5 zabiegów, powtarzanych regularnie co miesiąc-dwa.

Dla kogo depilacja laserowa jest odpowiednia? Na pewno dla każdego, kto posiada tendencję do wrastania włosków, a także tworzenia się krostek. To wygoda i oszczędność czasu, dlatego że później zabieg wykonuje się raz w roku. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na mocną ingerencję w skórę, taka depilacja nie może być stosowana przez wszystkich. Usuwanie włosów za pomocą wiązki lasera odradza się chorym na bielactwo, łuszczycę i opryszczkę. Przeciwwskazania to także ciąża, stany zapalne czy cukrzyca. Obostrzeń jest wiele, dlatego trzeba dokładnie się z nimi zapoznać.

Depilacja laserowa dla każdego
źródło: kobieta.pl

Urządzenia do domowej depilacji laserowej

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, w chwili obecnej na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które pozwalają na wykonywanie tego typu depilacji samodzielnie, w domu. Jakie są najpopularniejsze modele tych urządzeń?

Philips Lumea Prestige BRI950/00

Ten depilator został przetestowany w warunkach klinicznych i opracowany we współpracy z dermatologami. Posiada technologię intensywnie pulsującego światła (IPS), jest odpowiedni dla różnych typów skóry, a w zestawie posiada dwie inteligentne nasadki. Wyposażony w czujnik SmartSkin, ochronę skóry przed promieniami UV i lampę, gwarantującą 250 000 błysków. Cena depilatora Philips Lumea Prestige BRI950/00: 1200 zł.

Philips Lumea Prestige
źródło: philips.pl

Braun Silk-expert 5 IPL BD 5001

Propozycja od Braun wyróżnia się na pewno specjalnym sensorem SensoAdapt, który 80 razy na sekundę sprawdza barwę skóry (ponieważ różni się ona w zależności od części ciała) i dopasowuje do niej intensywność światła. Co więcej, oferuje ponad 300 000 błysków, co według producenta wystarczy na 15 lat pracy. Silk-expert 5 pozwala na wykonywanie zabiegów szybkich, np. 8-minutowych (w Trybie płynnym), które wcale efektami nie różnią się od tych długich. Koszt to 1800 zł.

Depilacja-laserowa-dla-każdego
źródło: amazon.com

Depilacja laserowa – wady i zalety

Czy warto inwestować w depilator laserowy? To dobre pytanie. Na pierwszy rzut oka cena takiego urządzenia może odstraszać, ale kiedy sprawdzi się koszt zabiegów na poszczególne partie ciała w profesjonalnych salonach, wówczas łatwo zauważyć, iż z biegiem czasu zakup depilatora na pewno się zwróci. Pakiet sześciu spotkań, mających usunąć włoski z pach, wyniesie około 900 zł, a już z brzucha czy nóg – 1500 zł. Depilatory laserowe kosztują podobnie, a można przy ich pomocy pozbyć się owłosienia z różnych miejsc.

Co więcej, sprzęt ten jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pozwala w domowym zaciszu wykonać cały proces, bez wstydu, związanego z rozbieraniem się przed obcą osobą.

Jeśli chodzi o minusy, na pewno do najważniejszych z nich należy fakt, iż zabieg ten wymaga dużej wiedzy. Aby był wykonany profesjonalnie, trzeba poświęcić sporo czasu na zrozumienie działania całego tego procesu. Trzeba również samemu zareagować w razie jakichkolwiek problemów. Warto jednak pamiętać, iż tego typu depilację da się wykonać w domu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, dlaczego by nie spróbować?

Depilacja laserowa dla każdego
źródło: pinterest.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o