Czym jest CoolManagement System w lodówkach Amica?

aleksandra | 17 lipca 2020

Firma Amica cieszy się popularnością wśród użytkowników głównie dlatego, że oferuje nowoczesne i praktyczne sprzęty w przystępnych cenach, ale oprócz tego – chętnie implementuje w nich innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest CoolManagement System, stosowany w lodówkach do zabudowy i odpowiadający za kontrolę temperatury. Jak działa oraz do czego służy ta funkcja? Już wyjaśniamy!

CoolManagement System – podstawowe informacje

Opisywana funkcja, jak sama nazwa wskazuje, służy do zarządzania temperaturą w urządzeniu, a dokładniej – jest to specjalnie opracowany 3-strefowy system chłodzenia. Marka Amica postanowiła podzielić nowe modele swoich lodówek pod zabudowę na trzy niezależne sektory temperaturowe:

  • Zamrażarkę,
  • Szufladę AdaptZone,
  • Chłodziarkę.

Dzięki temu do każdej z nich można zastosować inne warunki przechowywania żywności, co uniemożliwia szybkie psucie produktów oraz pomaga w efektywny sposób zarządzać wnętrzem urządzenia. Właściwy poziom temperatury i wilgotności poprawia oraz wydłuża świeżość umieszczonych w poszczególnych strefach składników. Taka organizacja przestrzeni ma realny wpływ nie tylko na domowy budżet, ale i poziom zużywanej energii elektrycznej.

Czym jest CoolManagement System w lodówkach Amica
źródło: amica.pl

Co wyróżnia komorę AdaptZone?

Praktycznie wszystkie współczesne lodówki posiadają specjalną szufladę do przechowywania warzyw, owoców lub mięsa. Co więc wyróżnia zastosowaną przez Amicę komorę AdaptZone? Przede wszystkim to, że można samodzielnie dostosować panującą w niej temperaturę. Nie jest ona zależna od ustawień chłodziarki – urządzenia z CoolManagement System posiadają osobny przycisk na panelu sterowania do zarządzania poziomem chłodzenia w tej szufladzie.

Oferowany zakres to od -3 do +3°C, a więc idealny do nawet najbardziej wymagających produktów. W komorze można bez problemu przechowywać ryby, różne rodzaje mięsa, warzywa i inne składniki, które lubią szybko się psuć. Szczelna konstrukcja szuflady zapewnia dłuższą świeżość, nienaganny smak oraz zawsze przyjemny aromat.

Czym jest CoolManagement System w lodówkach Amica
źródło: amica.pl

Funkcje lodówki i zamrażarki

Oprócz tego, że temperaturę w pozostałych strefach urządzenia można dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb, sprzęty z CoolManagement System posiadają także szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, odpowiadających za kontrolę temperatury. Oto najważniejsze z nich:

  • CoolBalance – funkcja, która umożliwia swobodne otwieranie i zamykanie drzwi chłodziarki bez obaw o mniejszą wydajność chłodzenia. Na tylnej ścianie urządzenia znajduje się metalowa płyta, obniżająca podatność urządzenia na wahania temperatury,
  • AirFlow – system, odpowiadający za stabilną cyrkulację powietrza wewnątrz lodówki, co jednocześnie zapobiega zamarzaniu produktów,
  • Całkowity NoFrost, gwarantujący stałą kontrolę poziomu wilgotności w chłodziarko-zamrażarce. Dzięki temu urządzenia nie trzeba rozmrażać, a to jest nie tylko wygodne, ale również bardziej ekonomiczne,
  • SuperCooling i SuperFreezing, czyli dwa programy do szybkiego schłodzenia lub zamrożenia produktów.

Producent zachęca, aby w komorze chłodziarki produkty rozmieszczać w następujący sposób:

  1. Najwyższa półka: nabiał, jogurty, ciasta,
  2. Druga półka: sery, szynki, kiełbasy,
  3. Trzecia półka: posiłki gotowe (zupy, sosy), przekąski, sałatki.

3-strefy system chłodzenia sprawia, że można dostosować działanie całego urządzenia do swoich potrzeb. Wygodny, nowoczesny panel sterowania pozwala w zaledwie kilku kliknięciach ustalić osobną temperaturę dla chłodziarki, zamrażarki i wcześniej opisywanej szuflady AdaptZone.

Warto pamiętać, że ilość zastosowanych funkcji w poszczególnych modelach może się różnić. Lodówki Amica z CoolManagement System są dostosowane do montażu pod zabudowę, a ich cena zależy od wielkości oraz ilości rozwiązań technologicznych.

Czym jest CoolManagement System w lodówkach Amica
źródło: amica.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o