Czy obecnie można funkcjonować bez AGD? 2019-03-13

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

W dobie konsumpcjonizmu i mody na zmienianie wszystkiego na nowsze, ciężko jest wybrać tylko to, co naprawdę jest nam niezbędne. Lubimy kupować. Z pewnością ułatwia nam to Internet i szeroki wybór produktów w każdej dziedzinie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kiedy na półkach sklepowych królował ocet, a mięso było na kartki, nie było mowy o przesycie. Dziś jest z goła inaczej. Lubimy ułatwiać sobie codzienne życie. Wykorzystujemy nowinki technologiczne w naszych domach. Wybieramy sprzęt, który pomoże nam uprać, ugotować, posprzątać. A jak sądzisz, czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Podstawowe sprzęty

Są takie urządzenia, bez których z całą pewnością nie wyobrażasz sobie codzienności w domu. No bo jak funkcjonować bez ekspresu do kawy i porannej dawki kofeiny? Dobra, żartuje 😊 Ale już bez lodówki byłoby naprawdę ciężko. No bo gdzieś trzeba trzymać lakier do paznokci i krem pod oczy. Ok, ok już jestem poważna 😊 Lodówka jest jednym z tych urządzeń, bez których prawidłowe funkcjonowanie każdego gospodarstwa nie jest możliwe. O ile jeszcze zimą wystawisz spożywkę na balkon, o tyle latem bez chłodziarki ani rusz!

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Innym must have każdego domu jest kuchenka. Niezbędna do przygotowania nawet najprostszych posiłków (pomijam oczywiście kanapki z serem). Ale żeby zagotować wodę na herbatę, to jednak sprzęt AGD jest konieczny. Bo, jeśli nie kuchenka, to chociaż czajnik elektryczny, czyli małe AGD.

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Często w naszej firmie spotykamy się z sytuacjami, kiedy dzwoni do nas Klient i mówi: „ chciałem kupić grzałkę do pralki. Tylko proszę, wyślijcie ją jak najszybciej, bo mi się pranie w łazience mnoży, nie mam jak się ruszyć. A czyste ubrania już się kończą.” I umówmy się, chociaż pralka nie jest fizycznie niezbędnym sprzętem AGD, to jednak często my sami nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez niej. Wprawdzie jej brak nie zaburza funkcjonowania domu, ale zdecydowanie zaburza nasz komfort.

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Niby nieobowiązkowa, ale dobrze że jest

Zmywarka, prawda? Wiadomo, że jeśli jej nie ma, to umyjesz naczynia w zlewie i jakoś to będzie. Ale zapytajmy posiadacza zmywarki, co robi w wolnym czasie, kiedy nie musi myć ręcznie talerzy i kubków? Zawsze lepiej jest odpocząć, poczytać książkę, czy obejrzeć ulubiony serial, niż szorować gary. 😊

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Małe AGD, wielka pomoc

Są w naszym domu jeszcze takie małe sprzęty, dość niepozorne gabarytowo, których pomoc bywa nieoceniona. I nie, nie będę znów przynudzała o tym moim ekspresie do kawy, choć wiem, że pewnie wiele osób ma podobne spojrzenie. Ale weźmy na tapetę na przykład roboty kuchenne. Nie tylko od wielkiego dzwonu, przy organizacji imprezy rodzinnej, ale i na co dzień nieźle się spisują. Siekają, mieszają, mielą, ubijają, blendują…. No dobrze że są, co tu dużo gadać.
A mikrofala? A grill? A opiekacz? A no właśnie 😊 Mamy, korzystamy, lubimy ich codzienną pomoc.

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?    Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

 

Odrobina luksusu…

Czasem każdemu się należy. Oczywiście pod warunkiem, że finanse nam na to pozwalają. Bo jest jeszcze taka grupa sprzętów, którą jedni uważają, za wyraz snobizmu, a drudzy, najczęściej szczęśliwi posiadacze tych urządzeń, doceniają ich pracę w domu. Na przykład irobot roomba. Jasne, że odkurzacz też zbierze kurz z podłogi. Pewnie, że mop wcale gorszy nie jest. Ale czy nie lepiej wyjść na spacer z dzieckiem albo na zakupy do marketu i wrócić do czystego mieszkania? No pewnie, że lepiej. Albo Thermomix, który szturmem podbija rynek AGD. Nie bez powodu. Jego wielozadaniowość naprawdę zaskakuje. Pomoże w przygotowaniu praktycznie każdego posiłku.
Zatem co by nie mówić, bez sprzętów AGD ani rusz!

 

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?    Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?

Czy obecnie można funkcjonować bez AGD?
5 (100%) 2 votes
avatar
Patrycja

Od zawsze interesowała się tym, jak działa pralka czy zmywarka. Najpierw naprawiała, a dopiero potem wymieniała na nowy model. Ciekawość do majsterkowania z pewnością wzięła się z ciekawości do świata. Lubi zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać swoje pasje. Realistka z głową w chmurach, chaotyczna organizatorka, pragmatyczna marzycielka. Humanistka, która pisze o sprzęcie AGD.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x