Czego nie wkładać do piekarnika?

patrycja | 16 września 2019

Piekarnik to nieocenione urządzenie w codziennym życiu każdego gospodarstwa domowego. Pomaga nie tylko przy organizowaniu wielkich uroczystości, ale także służy szybką pomocą w codziennym przygotowaniu obiadu czy kolacji. Czasem jednak w pośpiechu używamy naczyń lub innych przedmiotów, które nie powinny się znaleźć w piekarniku, ponieważ mogą się uszkodzić lub być przyczyną awarii samego urządzenia. Sprawdź czego lepiej nie wkładać do piekarnika i zobacz, czy popełniasz któryś z tych błędów!

Szklane naczynia

Szkło w piekarniku to dyskusja dość emocjonalna. Są zwolennicy tej praktyki i twierdzą nawet, że tak próbowali i nic się nie stało. Są tez przeciwnicy, którzy również próbowali… o jeden raz za dużo i zdążyło się coś stać ? Mowa oczywiście o pęknięciu szkła, a czasem nawet rozsypania się w drobny mak. Wszystko zależy od tego, jak cienkie jest szkło, w którym chcemy grzać jedzenie i jak wysoką temperaturę w urządzeniu ustawimy. My jednak nie będziemy ryzykować i mówimy głośno, żeby naczyń nie wkładać do piekarnika!

Czego nie wkładać do piekarnika?

Tego też lepiej nie wkładać do piekarnika!


Tu wystarczy sobie wyobrazić, co może się stać. Zbyt wysoka temperatura rozpuści opakowanie, które po prostu rozleje się na ruszcie. Nie dość, że jedzenie do wyrzucenia to jeszcze piekarnik do posprzątania. Zatem opakowaniom termicznym również mówimy zdecydowane nie!

Piekarnik do zabudowy

Plastik


Kto choć raz spróbował umyć plastikową butelkę w zmywarce lub wlał do butelki gorącą wodę, ten wie o czym mowa. ?  Dlaczego wiec nie wkładać do piekarnika plastiku? Bo się zniekształci lub całkiem rozpuści. Pamiętajmy, że w piekarniku są naprawdę wysokie temperatury i nie należy tam umieszczać przedmiotów z materiałów nieodpornych na takie temperatury. Możemy w ten sposób narobić sobie więcej kłopotu niż pożytku.

Czego nie wkładać do piekarnika?

Czego jeszcze nie wkładać do piekarnika?


Z całą pewnością małych elementów, które szybko się nagrzewają, takich jak choćby sztućce. Często przygotowując coś w naczyniu żaroodpornym zapomnimy o łyżce czy widelcu i mogą one zostać w środku. Lepiej nie. Pamiętajmy, że sztućce te będą miały kontakt z jedzeniem, dlatego nie jest najlepszym pomysłem zostawianie ich w rozgrzanym wnętrzu piekarnika.

Wnętrze komory piekarnika

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o