Co potrafi robot odkurzający Samsung POWERbot VR20M707PWD?

aleksandra | 24 września 2019

W świecie, w którym wszyscy mamy mnóstwo pracy, dodatkowych zajęć oraz obowiązków, czas jest na wagę złota. Warto więc poszukiwać rozwiązań, które pomogą go zaoszczędzić. Jednym z nich jest robot odkurzający – jeden z najciekawszych wynalazków ostatnich lat. W dzisiejszym artykule zerkniemy na model Samsung POWERbot VR20M707PWD, który charakteryzuje się dużą mocą ssącą i skutecznym czyszczeniem nawet najtrudniej dostępnych przestrzeni. Co jeszcze w sobie posiada? Tego dowiesz się w dalszej części materiału.

Zaawansowana nawigacja

Roboty odkurzające są na rynku już od kilku lat. Z pewnością każdy choć raz słyszał nazwę iRobot Roomba, która od razu kojarzy się z tego typu sprzętami. Do ich głównych zalet należy pełna automatyka – proces odkurzania odbywa się całkowicie bez udziału użytkownika. Urządzenie porusza się po podłodze, zgarniając zanieczyszczenia, a my możemy poświęcić ten czas na inne zajęcia. Jedną z najważniejszych opcji takich odkurzaczy jest więc profesjonalna nawigacja.

I taką może pochwalić się Samsung POWERbot VR20M707PWD. Robot posiada wbudowany moduł Visionary Mapping Plus, co oznacza, że tworzy dokładną mapę domu, a następnie wyznacza najlepszą drogę szybkiego odkurzania, po której będzie się przemieszczać. Jest to osiągane za pomocą kamery cyfrowej i kilku czujników o wysokiej czułości. Dodatkowo na bieżąco wykrywa wąskie, małe przeszkody oraz kąty. FullView Sensor 2.0 daje możliwość wysprzątania całego domu – bez obaw o ominięte rogi czy uszkodzone podzespoły urządzenia.

Co potrafi robot odkurzający Samsung POWERbot VR20M707PWD

Samsung POWERbot VR20M707PWD – funkcje

Oczywiście oprócz zaawansowanego systemu sterowania, recenzowany robot ma również wiele innych, interesujących oraz innowacyjnych opcji. Na uwagę zasługuje choćby funkcja Edge Clean Master, gwarantująca bezproblemowe czyszczenie wspomnianych wcześniej rogów pomieszczeń. W odkurzaczu znajduje się specjalna szczotka obrotowa. Gdy urządzenie dotknie ściany, jest ona automatycznie wysuwana spod frontowej ścianki.

Pozostałe rozwiązania technologiczne w robocie Samsung POWERbot VR20M707PWD:

 • System Intelligent Power Control samodzielnie wykrywa rodzaj powierzchni i dostosowuje do niej moc ssania. Tak więc nie trzeba się martwić, że panele czy dywan nie zostaną dokładnie wyczyszczone,
 • Technologia CycloneForce wytwarza siłę odśrodkową, która oddziela zanieczyszczenia i kieruje je do zewnętrznej komory, co zapewnia rzadsze zapychanie filtra,
 • Point Cleaning umożliwia kierowanie odkurzacza na wybrane przez siebie przestrzenie. Wystarczy wskazać konkretne miejsce za pomocą światła,
 • Samoczyszcząca szczotka rzadziej się zanieczyszcza i nie wymaga tak częstego sprzątania z kurzu czy włosów,
 • System Virtual Guard pozwala ustawić obszary zastrzeżone w pobliżu drogich mebli czy posłań zwierząt.

Na koniec warto wspomnieć, że robot – podobnie jak większość tego typu sprzętów – łączy się z telefonem za pomocą wi-fi. Można więc zdalnie włączyć go i wyłączyć, a także ustalić czas sprzątania czy skontrolować trasę.

Co potrafi robot odkurzający Samsung POWERbot VR20M707PWD
źródło: samsung.com

Specyfikacja techniczna

Teraz czas przedstawić kilka podstawowych, a jednocześnie ważnych informacji na temat robota odkurzającego Samsung POWERbot VR20M707PWD. Sprawdźmy, co oferuje użytkownikowi i jak długo zadziała.

 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 34 x 9,7 x 3,4 cm,
 • Czas czyszczenia: 90 minut,
 • Moc: 130 W,
 • Czas ładowania: 160 min,
 • Pojemność pojemnika: 0,3 litra,
 • Prędkość poruszania: 32 cm na sekundę,
 • Poziom hałasu: 77 dBA,
 • Filtry: na wylocie oraz przed silnikiem,
 • Wyświetlacz LED,
 • Oferuje trzy tryby sprzątania, tryb planowania i trzy ustawienia ssania,
 • Kolor: czarno-miedziany.

Przy niskim poziomie baterii robot sam zjeżdża do stacji dokującej, by naładować akumulator, a następnie wraca do miejsca, w którym uprzednio skończył sprzątanie. Natomiast szeroka szczotka (233 mm) gwarantuje szybką i dokładną pracę.

Samsung POWERbot VR20M707PWD to jeden z ciekawszych modeli robotów odkurzających, które aktualnie znajdują się na rynku. Jest wygodny, efektywny i z pewnością pozwoli zaoszczędzić cenny czas. Warto wziąć go pod uwagę, decydując się na zakup takiego urządzenia. Cena: ok. 2700 zł.

robot odkurzający samsung
źródło: samsung.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły