Co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung? 2019-04-11

Co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung

Błędy, które pojawiają się na wyświetlaczu zmywarki bądź komunikowane są za pomocą podświetlonych kontrolek, stanowią dla użytkowników nie lada zagadkę. Często bowiem wyświetlają się w zupełnie przypadkowym momencie i uniemożliwiają poprawne wyczyszczenie naczyń. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie: co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung? Przeczytaj, aby wiedzieć, jak zdiagnozować usterkę i ją naprawić.


Najpopularniejsze kody błędów w zmywarkach Samsung

Uwaga! Pamiętaj, że poniższe kody są uniwersalne i w zależności od modelu, ich znaczenie może się różnić. Jeśli na Twoim urządzeniu wyświetla się inny błąd, napisz o nim w komentarzu – postaramy się podpowiedzieć, co może oznaczać. Poszukaj także odpowiedzi w instrukcji obsługi.

Co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung

Wyjaśnienie:

 • AE – w tym przypadku powinno pomóc wyłączenie zmywarki i uruchomienie jej ponownie,
 • 0E, 1E – odłącz urządzenie od prądu, zamknij zawór dopływu wody, a następnie skontaktuj się z centrum serwisowym, aby uzyskać więcej informacji,
 • 3E – uruchom ponownie zmywarkę,
 • 4E – sprawdź, czy zawór dopływu wody jest otwarty i nic go nie blokuje,
 • 4E1 – upewnij się, że temperatura doprowadzanej wody nie przekracza 80ºC,
 • 5E – skontroluj, czy wąż odpływowy nie jest zatkany lub zgięty,
 • 6E – zmywarka nie opróżnia wody lub robi to zbyt powoli, sprawdź wąż oraz pompę odpływową,
 • 9E – skontroluj, czy wąż odpływowy nie jest zatkany lub zgięty,
 • HE, HE1, TE – odłącz urządzenie od prądu, zamknij zawór dopływu wody, a następnie skontaktuj się z centrum serwisowym, aby uzyskać więcej informacji,
 • PE – wyłącz urządzenie i uruchom je ponownie,
 • LE – odłącz urządzenie od prądu, zamknij zawór dopływu wody, a następnie skontaktuj się z centrum serwisowym, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli w zmywarce podświetliły się wszystkie kontrolki (lub diody trzech programów – w zależności od modelu), przyczyną może być błąd czujnika temperatury lub drzwi nie zostały poprawnie domknięte.

Co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung


Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom, uda Ci się w szybki i łatwy sposób naprawić usterkę w zmywarce. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wątpliwości, najlepszą opcją jest kontakt z serwisantem, a aby urządzenie działało jak najdłużej, należy je regularnie czyścić (łącznie z filtrami). Powodzenia!

Co oznaczają kody błędów w zmywarkach Samsung?
5 (100%) 5 votes
avatar
Aleksandra

Miłośniczka pisania tekstów i czytania wszelakich treści, począwszy od książek, po etykietki na produktach. Zauroczona światem podróżniczka, fanka kultury koreańskiej i od prawie dziesięciu lat - profesjonalna tancerka z ogniem.

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x