Brak soli w zmywarce objawy 2019-01-14

Brak soli w zmywarce objawy

Jakie są objawy, gdy w zmywarce zabraknie soli?

Na pierwszy rzut oka myśląc o soli w zmywarce masz na myśli sól kuchenną. Też tak miałam. Kupując zmywarkę myślisz sobie, że wystarczy wrzucić tabletkę i przecież samo się myje. W sklepie nie mówili pamiętaj o soli, pamiętaj o nabłyszczaczu. Po czasie wyszło, że woda twarda i masz osad na naczyniach. A to szkło babci nie świeci tylko matowe, jak zaraza. Jak się okazuje ponad połowa użytkowników nie używa soli ani nabłyszczacza, mają niedopasowane ustawienia zmywarki do wody, jaka znajduje się w ich regionie. trzeba pamiętać, że im twardsza woda (zawiera dużo węglanów wapnia i magnezu) tym więcej kamienia i osadów na naczyniach.

Zadaniem soli do zmywarki, zwanej również solą regeneracyjną jest zmiękczenie wody i zapobieganie rozwojowi osadów na naczyniach i wewnątrz zmywarki. Wyglądem przypomina nieco zbrylony piasek. Ziarenka granulatu im większe, tym na dłużej starczają. Brak soli w zmywarce to szybsze zużycie podzespołów, czyli ramiona i spryskiwacze pokrywają się nalotem i naczynia spowija biała warstewka. Po zakupie zmywarki powinno wsypać się sól do pojemnika ze znaczkiem SALT około 1kg – 1,2kg w zależności od pojemności. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.

Przejdźmy do sedna sprawy…

Czego możesz się spodziewać, gdy w zmywarce nie ma soli?

  1. Osad na naczyniach, zaschnięty ciężko domyć.
  2. Twarda woda, szybsze zużycie urządzenia i podzespołów (szczególnie wąż odpływowy, porwane filtry siateczkowe)
  3. Szybsze zużycie uszczelki przy drzwiach.

Skąd wiedzieć i pamiętać, kiedy tą sól dosypać? Jeżeli nie posiadamy zmywarki z elektronicznym wyświetlaczem to musimy ręcznie zajrzeć do pojemnika i sprawić, ile tam soli się znajdują. Sprawa jest o wiele prostsza, gdy posiadamy sprzęt z monitoringiem i czujnikiem soli. Warto mieć na uwadze, że sól nie bierze bezpośrednio udziału w myciu naczyń, czyli że nie miesza się z wodą i z preparatem czyszczącym. Ona wchodzi w reakcję w uzdatniaczu, gdzie dalej odprowadzana jest do ścieków.

Czy sprawdziłeś już u siebie ile masz tej soli? jeżeli nie, zrób to teraz! na pewno przyczynisz się do ochrony swojej zmywarki.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w profesjonalną sól do zmywarek zapraszamy Cię tutaj.

Brak soli w zmywarce objawy
5 (100%) 2 votes
avatar
Katarzyna

Z zamiłowania urodzony majsterkowicz i "złota rączka" . Zamiast bawić się lalkami wolała młotek i wkrętak. Z czasem przerodziło się to w życiową pasję ,którą chętnie się dzieli. Lubi mięso. Obserwuje świat, który ją otacza. Ten wirtualny, jak i realny, gdzie zawsze znajdzie smakowite kąski (mięsa).

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x