Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Blender czy mikser? Co wybrać?

Blender czy mikser? Co wybrać?

Baza porad North.pl - opisy produktu 3

 

Miksery oraz blendery to coraz bardziej popularne urządzenia AGD w kuchennym świecie. Dzięki wielu różnym przystawkom dołączonym do ich wyposażenia możemy ubijać, miksować, rozdrabniać oraz siekać warzywa i owoce. Ich funkcje są bardzo podobne do siebie, w związku z tym rodzi się pytanie, które z tych urządzeń jest lepsze i przede wszystkim praktyczniejsze? Przeczytaj nasze wskazówki i ciesz się doskonałym wyborem już dziś!


Jakie są różnice pomiędzy blenderem a mikserem?

Mimo podobnego zastosowania blender oraz mikser znacząco różnią się w budowie. Blender w zależności od modelu może mieć formę wąskiej nóżki lub być zintegrowany z pojemnikiem. Sprzęt ten jest przeważnie mniejszy i lżejszy od tradycyjnego miksera, przez co jego użytkowanie jest bardziej komfortowe.

Wybór odpowiedniego  sprzętu powinien wynikać także z posiadanych możliwości na ich przechowywanie. Blender ręczny bez najmniejszego problemu schowasz w wąskiej szufladzie, natomiast mikser wymaga nieco więcej miejsca na blacie czy w szafce.

Dokonując wyboru pomiędzy tymi dwoma urządzeniami sprawdź również, jakie akcesoria są dostępne w zestawach. W standardowym wyposażeniu blendera ręcznego znajdziesz przede wszystkim nasadkę z stalowym ostrzem oraz trzepaczkę do ubijania śmietany. Jeśli jednak zakres tych funkcji jest dla Ciebie zbyt ubogi z powodzeniem możesz dokupić dodatkowe końcówki oraz moduły. Ciekawą opcją jest szatkownica, która tnie w plastry warzywa, rozdrabnia orzechy, a nawet mieli mięso. Warty uwagi jest też malakser, który dokładnie sieka składniki pomagając szybko przygotować danie. Zestaw miksera jest nieco uboższy. W jego skład wchodzą mieszaki do ugniatania oraz trzepaczki. Opcje te możesz jednak poszerzyć dokupując końcowki do rozdrabniania oraz miksowania.

 

Blender czy mikser. Co wybrać?

 


Jaki sprzęt lepiej kupić: blender czy mikser?

Wybór odpowiedniego sprzętu może być nieco trudny. Przede wszystkim należy przemyśleć, do jakich celów będzie on potrzebny. Do siekania czy rozdrabniania składników, przygotowania koktajli oraz smoothie świetnie nada się blender. W połączeniu z dodatkowymi elementami zestawu świetnie poradzi sobie on  z nawet najtrudniejszymi zadaniami. Jeśli natomiast uwielbiasz piec ciasta postaw na mikser ręczny, który idealnie nada się do przygotowania wypieków oraz deserów. Doskonale ubije on śmietanę, wymiesza składniki, ale przede wszystkim ubije masę na ciasto.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o