Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch - recenzja sprzętu

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch – recenzja sprzętu
Patrycja
2018-10-10

Obecnie na rynku jest wiele pralek, które zaskakują swoimi możliwościami. Ich funkcjonalność dawno już przekroczyła wyobrażenia konsumentów sprzed kilkunastu lat na temat sprzętu AGD. Dzisiejsze modele posiadają szereg funkcji nie tylko ułatwiających codzienne obowiązki ale i umilających czas, który przeznaczasz na sprzątanie. Zapewniają komfort i wysoką jakość. Jedną z propozycji dostępnych na rynku jest model Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch. Dziś sprawdzamy, na czym polega jego sekret.

Specyfikacja techniczna

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch to pralka ładowana od przodu, wolnostojąca, o standardowych wymiarach. Posiada sterowanie elektroniczne oraz wyświetlacz elektroniczny LCD. Wielkość załadunku sięga do 8 kg. Jest to typ bardzo oszczędnego urządzenia, ponieważ posiada klasę energetyczną A+++. Roczne zużycie prądu waha się w okolicy 140kWh. Osiąga maxymalnie do 1400 obrotów na minutę. Jest przy tym cicha, bo jej standardowa praca sięga 54 dB i trochę więcej (ok. 80dB podczas wirowania).

Programy

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch posiada wiele bardzo praktycznych programów. Wśród standardowych są to między innymi bawełna, syntetyki, szybki, Eco czy wełna. Ale możemy też wyszczególnić jeszcze kilka dodatkowych, niemniej przydatnych, programów takich jak antyalergiczny z przeznaczeniem dla osób zmagających się z alergią na kurz czy sierść zwierząt; ciemne materiały, czyli program ochraniający ciemny kolor ubrań oraz outdoor, z przeznaczeniem do odzieży nieprzemakalnej.

Dodatkowe funkcje

Ten model posiada oczywiście wiele bardzo ciekawych funkcji, których stosowanie niezwykle ułatwia codzienne pranie. Jedną z nich jest system Steam Touch, który zapewnia mniej zagnieceń podczas cyklu prania, dzięki zastosowaniu pary wodnej. Albo Add+, czyli możliwość dołożenia do prania ubrania, o którym zapomniałaś na początku. Na pewno ucieszy cię też funkcja Soft Durum – dzięki specjalnemu zaprojektowaniu bębna, dba o delikatność twoich ubrań, czyli z jednej strony dokładnie je pierze, a z drugiej chroni ich subtelny materiał. Pralka Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch może też sama dostosować ilość potrzebnego do prania detergentu. Wystarczy, że raz na jakiś czas uzupełnisz pojemny dozownik płynem, a urządzenie samo będzie na bieżąco pobierało odpowiednią do załadunku i rodzaju prania ilość proszku. Jednorazowe uzupełnienie dozownika wystarcza na ok. 20 cykli prania.

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam Touch – recenzja sprzętu
5 (100%) 1 vote
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x