AEG ComfortLift – nowy wymiar zmywarki

aleksandra | 13 listopada 2019

Zmywarka, która automatycznie podnosi dolny kosz, by można było łatwiej wyciągnąć z niego naczynia? Taką właśnie funkcję oferuje jedna z najnowszych propozycji firmy AEG – ComfortLift. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze potrafi ten nowoczesny sprzęt, przeczytaj dalszą część artykułu. Recenzja została napisana na podstawie modelu FSK93800P.

Czym jest ComfortLift?

Tak naprawdę cała tajemnica tytułowego systemu kryje się w podnoszonym koszu oraz prowadnicach, nazwanych przez producenta ComfortRails. Ten pierwszy element ma za zadanie automatycznie unosić kosza zmywarki ku górze, na komfortową wysokość, by ułatwić użytkownikowi wkładanie oraz wyciąganie naczyń. Choć pozornie taka funkcja może wydawać się dziwna, może nawet nie za bardzo potrzebna, to jest wręcz przeciwnie – ma sporo zalet. Jakich?

 • Układanie talerzy i innych naczyń zajmuje mniej czasu,
 • Załadunek łatwiej rozmieścić w ekonomiczny sposób,
 • Obsługa urządzenia nie wymaga schylania, co stanowi duży plus dla osób z problemami z kręgosłupem.

Natomiast ComfortRails odpowiada za płynny ruch, który unosi kosz. Profesjonalne, dobrze opracowane prowadnice sprawiają, że naczynia nie obijają się o siebie podczas ruchu, a także nie pękają ani się nie rozbijają. Opuszczanie również nie sprawia żadnego problemu – wystarczy delikatnie pchnąć kosz w dół, a amortyzatory sprawnie wsuną go we właściwe miejsce.

źródło: aeg.pl

Funkcje i technologie

Oprócz nowoczesnego sposobu ładowania naczyń, zmywarka do zabudowy AEG ComfortLift jest również wyposażona w szereg innych rozwiązań technologicznych. Na uwagę zasługuje na pewno specjalne ramię natryskowe Satellite Clean, które porusza się w trzech różnych płaszczyznach. Jest to gwarancją, że woda dotrze do wszystkich naczyń, nawet tych umieszczonych na brzegach kosza.

Za suszenie odpowiada natomiast system AirDry, czyli automatycznie otwierające się drzwi pod koniec cyklu. Oczywiście dzieje się to w momencie, w którym w urządzeniu panuje na tyle bezpieczna temperatura, by nie uszkodził się blat. Zamek Diamond Lock uchyla drzwiczki na 10 cm, dzięki czemu w środku komory dochodzi do naturalnej cyrkulacji powietrza, znacząco przyspieszającej proces suszenia naczyń – bez zacieków.

Jeśli chodzi o górny kosz, znajduje się w nim 12 uchwytów na kieliszki z 4 wspornikami SoftSpikes, które zapobiegają ich stłuczeniom, 2 składane półki, 2 wsporniki do szklanek, uchwyty na filiżanki. W dolnym producent zamontował 4 stojaki ComfortLift ze stali nierdzewnej. Oczywiście jest także pojemnik na sztućce.

AEG ComfortLift – nowy wymiar zmywarki
źródło: aeg.pl

AEG ComfortLift – specyfikacja techniczna

Czas na przedstawienie pozostałych informacji na temat modelu AEG FSK93800P, czyli jego specyfikacji technicznej. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to zmywarka do zabudowy i jej montaż ułatwiają przesuwne zawiasy PerfectFit. Dzięki nim można umieścić urządzenie na dowolnej wysokości wnęki, bez przycinania cokołu. Pozostałe informacje:

 • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 81,8 x 59,6 x 55 cm,
 • Waga: 49,8 kg,
 • Długość węża doprowadzającego i odprowadzającego: 180 cm,
 • Roczne zużycie energii: 234 kWh,
 • Roczne zużycie wody: 3080 l,
 • Napięcie: 200-240 V,
 • Długość przewodu: 1,6 m,
 • Oświetlenie wnętrza,
 • Opóźnieni startu,
 • Wyświetlacz LCD,
 • System TimeBeam – wyświetlanie czasu cyklu na podłodze.

Na sam koniec zwróćmy jeszcze uwagę na programy. Jest ich 8, a najbardziej interesujący z nich to ExtraSilent, w którym pompa myjąca działa wolniej, aby emitować ledwo słyszalny hałas. Przydatny na pewno okaże się także cykl 30-minutowy oraz Eco.

Jeśli chodzi o cenę, urządzenie w chwili obecnej kosztuje około około 5500 zł i z pewnością koszt ten uzależniony jest od systemu ComfortLift. Stanowi bowiem nowatorskie rozwiązanie, do tej pory niespotykane na rynku.

AEG ComfortLift – nowy wymiar zmywarki
źródło: aeg.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o